Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Głupie pytanie, ale gdzie warto się przeprowadzić? Mówię o zagranicy
Kraj spokojny, szanujący obywateli xD, gdzie można żyć przyzwoicie za pensję gdzieś na magazynie/ sklepie/ z prostej pracy, niewykwalifikowanej
(Znając przy tym angielski i rosyjski ( ͡° ͜ʖ ͡°))
Jak znacie to podajcie plusy i minusy danych państw, szukam takich kierunków przyjaznych dla Polaka, czy dla osoby otwartej na nowe rzeczy, ale też zeby od razu nie na totalna głęboką wodę
#emigracja #praca #podroze xD #emigrujzwykopem
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Tak napisałam o tych prostych pracach- bo w sumie oprócz znajomości rosyjskiego i angielskiego nie mam jakichś szczególnych umiejętności typu programowanie, posiadanie konkretnego zawodu np mechanika
Celuje w tłumacza języka rosyjskiego, co pewnie średnio daje korzyści na zachodzie, więc póki co zostają zajęcia nie wymagające kwalifikacji
@Magadanka możesz wyjechać i tam się czegoś nauczyć/awansować. Znając dobrze angielski poradzisz sobie w większości europejskich krajów, co więcej wbrew pozorom dużo emigrantów ma problem językowy więc jest to duży plus który dostajesz na start. Gdy parę lat temu byłem w UK poznałem osoby bez wykształcenia z całkiem fajnymi posadami. Najważniejsze to się odważyć i dać sobie czas. Nie wiem na jakim poziomie są u ciebie oba języki ale może mogłabyś po
@Magadanka Szwajcaria spotkałam tam wielu Polaków i Polek i dają radę. Luksemburg ale mieszkać poza nim np w Trewirze, tańszy czynsz itp. Ja tu jestem od listopada, jak coś to pytaj ( ͡ ͜ʖ ͡)