Wpis z mikrobloga

Zawsze gdy jestem niewsypany w robocie, to mowie sobie, ze dziś położe się wcześniej.

No ale jak przychodzi ta pora to wewnętrzny głos mówi mi 'Aj posiedz dłużej! Życie jest krótke! '

I w sumie przyjmuje ten argument, bo nie chce tylko robić i spać, robić, spać.

8 godzinna zmiana to niewolnictwo, ech

#zalesie #pracbaza #sen
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: dokładnie. Ludzie chyba nie pamiętają stadnardu, jaki obowiązywał 50-60 czy więcej lat temu. W domu brak prądu(w domu rodzinnym mojej mamy w Polsce C podłączyli na wsi prąd w 1964 roku), brak auta, 4-5 książek na skos, brak telewizora, brak pralki, brak zmywarki, brak komunikacji miejskiej, praktycznie brak służby zdrowia, 4 ciuchy po bracie w szafie, w jednej szafie na cały dom, żadnych wyjazdów na wakacje, żadnych hobby itd.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@boguchstein: myli ci się postęp technologiczny z brakiem narzutu systemowego podczas gdy oba rosną. Tylko, że jedynie w przypadku postępu to dobrze.

Dzisiaj ludzie chcą domu,

Ach ci chciwi ludzie. Przecież powinno każdego zadowolić mieszkanie w szałasie w lesie albo całe życie na wynajętym pokoju i żarcie gruzu na starość.

telewizor 55" 4k led, telefon komórkowy w cenie używanego auta, wakacje, siłownia, piesek, szybki internet itd

Wszystko to razem łącznie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szpongiel: bardzo upraszczasz. Wszyscy chcą domu, a jeszcze chwilę temu żyli po kilka pokoleń na jednej domu/mieszkanku. Wiadomo, że coś takiego będzie sporym kosztem. Jeśli zdecydujesz się na mieszkanie, a nie dom to możliwe, że nie będziesz musiał pracować na kredyt na 700k i będziesz mógł pracować mniej lub krócej.
Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że w tym kraju większość ludzi żyje poza miastami, gdzie ceny nieruchomości wynoszą po
  • Odpowiedz