Wpis z mikrobloga

Zawsze gdy jestem niewsypany w robocie, to mowie sobie, ze dziś położe się wcześniej.

No ale jak przychodzi ta pora to wewnętrzny głos mówi mi 'Aj posiedz dłużej! Życie jest krótke! '

I w sumie przyjmuje ten argument, bo nie chce tylko robić i spać, robić, spać.

8 godzinna zmiana to niewolnictwo, ech

#zalesie #pracbaza #sen
  • 30
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@knur3000: czyli jakies 200 lat. Wcześniejszy sposób pracy obowiązywał znaczenie dłużej :D

@kefas_safek: nom taki chłop to tyrał cały dzień... ale w sezonie, bo w zimie to głównie grzał dupę przy piecu i czekał wiosny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SgtPepper1942: cierpisz na revenge bedtime procrastination (Google it). Niestety wiem coś o tym ()
Trudno z tego wyjść bez odzyskania poczucia kontroli nad własnym życiem.
Niestety mechanizm bardzo złudny bo będąc z------m następnego dnia (i większość dni w ogóle) tracimy dużo więcej czasu przez brak motywacji, gorsze skupienie, powolny tok myśli i w ogóle krótsze życie. Niedosypianie to większe ryzyko zawału, alzheimera, wylewu, cukrzycy, raka i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kefas_safek: system jest taki, że dziś z--------a się mniej niż 200 lat temu ale więcej niż 50 lat temu. Pomimo postępu technologicznego trend jest się odwrócił i idzie to w powoli ale w złym kierunku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@szpongiel: bo tu nie chodzi o technologię, która skróciła czas pracy na początku XX w. tylko o to, że politycy się połapali i teraz dowalają podatków, przez co musisz pracować więcej mimo wzrostu technologicznego. Bez zmiany systemu politycznego to się nie zmieni...
  • Odpowiedz
@knur3000 wszystkie wynalazki miały sprawić, że zaoszczędzimy czas i będziemy mieć go więcej dla siebie

Jednak w kapitalizmie czas to pieniądz, a życie polega na zarabianiu pieniążków, więc każdy wynalazek powoduje że mamy coraz więcej obowiązków.

Wypisuję bzdury? To spróbujcie wykonać swoją pracę o godzinę szybciej i powiedzcie przełożonemu że zaoszczędziliście czas i chcecie wyjść wcześniej.
  • Odpowiedz
@knur3000: jak fabryka ma pracować na trzy zmiany to okej, rzeczywiście nie da się tego lepiej zorganizować. Ale że ludzie z biur siedzą 8h w robocie to jest dla mnie jakaś abstrakcja
  • Odpowiedz
Ale o zwiększeniu konsumpcji i inflacji stylu zycia ludzi to wy wiecie?


@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie: Oczywiście. Za każdym razem, gdy udaje się usprawnić pracę powstają nowe produkty, które "musisz je mieć", bo inaczej wypadniesz z obiegu. Wspaniały to styl życia, potomni nie zapomną go nigdy, bo r------ł planetę.
  • Odpowiedz
@knur3000: Pracujemy na takiej zmianie ponieważ radykalnie wydłuża się czas nauki i na emeryturze w stosunku do okresu pracy. Gdyby zachować proporcje jak z zeszłego wieku to spokojnie można by było zejść na 6-7 godzin.
  • Odpowiedz
bo tu nie chodzi o technologię, która skróciła czas pracy na początku XX w. tylko o to, że politycy się połapali i teraz dowalają podatków, przez co musisz pracować więcej mimo wzrostu technologicznego. Bez zmiany systemu politycznego to się nie zmieni...


@kefas_safek:
@Zielone_Jabuszko_Rosnie_Sobie:
to o tym właśnie piszę i może mylnię odebrałem, że twierdzisz że tylko lepiej i lepiej jest bo wielce rozwój i progres. Rozwój technologiczny jest ale czy faktycznie jest progres w kwestii jakości życia
szpongiel - > bo tu nie chodzi o technologię, która skróciła czas pracy na początku X...
  • Odpowiedz