Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
3 lata temu ciocia zakładała sklep, Żabkę i potrzebowała jakiegoś oświadczenia poświadczającego jej wiarygodność, że w przypadku niewypłacalności mój majątek idzie za długi. Moi rodzice z jakiś tam przyczyn nie mogli tego zrobić i zmusili mnie do podpisu, grożąc że jak nie pomogę rodzinie to mnie wyrzucą z domu... Nie miałem wyboru, od rodziny się już odciąłem i nie chcę mieć jakichkolwiek zobowiązań ani powiązań z nimi.
Nie pamiętam jakie to dokładnie oświadczenie było.

Próbowałem rozmawiać z ciocią, ale jak tylko powiedziałem dlaczego to zaczynała się agresja słowna wobec mnie. Nie potraktowała mnie poważnie, napisałem bez żadnego wzoru oświadczenie, że zaprzestaję poświadczać za nią swoim majątkiem. Rozerwała je przy mnie.

Problem z tym, że nie pamiętam skąd to było oświadczenie, czy ze sklepu czy z jakiegoś banku. Nie wiem jak się dowiedzieć, a rodzina mi nie powie.
Co robić, jak się odciąć?

#prawo #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #firma

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fd015d6ff0989000a718ac4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 110
@AnonimoweMirkoWyznania: Wszyscy źle piszą - nie potrzebujesz wizyty u prawnika - potrzebujesz poprowadzenia tej sprawy przez prawnika do końca. Nie wiem w jakim jesteś mieście, ale we wszystkich większych funkcjonują punkty Bezpłatnej Pomocy Prawnej zarządzane przez Okręgowe Izby Radców Prawnych. Teraz uważaj - NIKT Z TEGO NIE KORZYSTA, a prawnicy mają obowiązek tam czekać na Ciebie. Pracują tam normalni radcy prawni, którzy często mają kancelarię, która kasuje 200 PLN/h pracy.

TERAZ
@AnonimoweMirkoWyznania: najlepsza rada to ta od @michalexpromo, bo wiele wskazuje na to, że na opłacenie prawnika, który zajmie się Twoją sprawą, Cię nie stać, a tak przynajmniej zorientujesz się w swojej sytuacji. Standardowe koszty to będą tysiące złotych. Z jednej strony pewnie o podważenie takiego oświadczenia ze względu na nacisk rodziny będzie trudno, ale dobry prawnik pewnie znalazłby wady w takim rozwiązaniu prawnym i pomógłby się z tego wyplątać. No