Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
3 lata temu ciocia zakładała sklep, Żabkę i potrzebowała jakiegoś oświadczenia poświadczającego jej wiarygodność, że w przypadku niewypłacalności mój majątek idzie za długi. Moi rodzice z jakiś tam przyczyn nie mogli tego zrobić i zmusili mnie do podpisu, grożąc że jak nie pomogę rodzinie to mnie wyrzucą z domu... Nie miałem wyboru, od rodziny się już odciąłem i nie chcę mieć jakichkolwiek zobowiązań ani powiązań z nimi.
Nie pamiętam jakie to dokładnie oświadczenie było.

Próbowałem rozmawiać z ciocią, ale jak tylko powiedziałem dlaczego to zaczynała się agresja słowna wobec mnie. Nie potraktowała mnie poważnie, napisałem bez żadnego wzoru oświadczenie, że zaprzestaję poświadczać za nią swoim majątkiem. Rozerwała je przy mnie.

Problem z tym, że nie pamiętam skąd to było oświadczenie, czy ze sklepu czy z jakiegoś banku. Nie wiem jak się dowiedzieć, a rodzina mi nie powie.
Co robić, jak się odciąć?

#prawo #kiciochpyta #pytaniedoeksperta #firma

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fd015d6ff0989000a718ac4
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt
  • 110
@AnonimoweMirkoWyznania: Niestety ale prawdopodobnie jesteś w dupie, w większości przypadków jest to podpisanie weksla in blanco, wiemy jedynie za kogo poręczamy. Jak sobie ciotka otworzy kilka żabek i narobi mln długu to za 10 lat mogą do Ciebie przyjść próbować wyegzekwować dług :) Żabka może z ajentem różne aneksy do umowy dołączyć bez Twojej wiedzy i możliwości sprzeciwu