Wpis z mikrobloga

#linux #java #bash

Jest tutaj ktoś kto zna się może na JVM? Możliwe to że systemctl daemon-reload uwalił wszystkie jvm-y?!

daemon-reload

Reload systemd manager configuration. This will rerun all generators (see systemd.generator(7)), reload

all unit files, and recreate the entire dependency tree. While the daemon is being reloaded, all sockets

systemd listens on behalf of user configuration will stay accessible.

This command should not be confused with the reload command.


Bo Jeżeli tak to znaczy że pewien dostawca oprogramowania był geniuszem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 15
  • Odpowiedz
@open-alpha: zależy w jaki sposób ten jvm był uruchomiony. Jeśli jako systemd unit, to być może istnieje jakaś metoda, że przy zmianie zawartości unita, ten zostanie ubity. Aczkolwiek nigdy mi się takie coś nie udało.

JVMy podpina się pod systemd głównie po to, żeby same się podniosły, jak się JVM przypadkiem wypierdzieli.
  • Odpowiedz
@globalbus: właśnie miałem dzisiaj taką akcje że w przy instalacji pewnego programowania to się robiło i schaltowali nas po paru minutach że ubijamy im aplikacje. Przejrzeliśmy skrypty które tam były i tylko to znaleźliśmy.
Przez reszty dnia kawy nie musiałem pić..
  • Odpowiedz
@fervi: ale w którym momencie? Po instalacji ten soft działał ale websphere aplication na jvm-ach dostały kopa w dupe. Coś przerwało ich działanie i to w tym samym momencie czyli instalacja bo nic innego się nie działo próbowali otworzyć proces i potwierdzili
  • Odpowiedz