Wpis z mikrobloga

Zobaczyłem taki post i od razu się ztriggerowałem. Chłopak zadał na jednej z Facebookowych grup pytanie jak poniżej. To, że został oszukany przez dziewczynę jest nie tylko wyjątkowym chujstwem z jej strony, ale też przestępstwem. Okłamanie go, że bierze tabletki antykoncepcyjne było podstępem a więc ten chłopak został zgwałcony. I co z tego? G---o z tego. W tym anty ludzkim państwie mężczyzna nie ma prawa do aborcji prawnej, nawet w przypadku zostania zgwałconym. Teraz w majestacie prawa będzie zmuszany do płacenia alimentów.
W komentarzach oczywiście prym wiodą p0lki wyśmiewające chłopaka.

Art. 197 KK
§ 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

olcayn - Zobaczyłem taki post i od razu się ztriggerowałem. Chłopak zadał na jednej z...

źródło: comment_1607443270J77EVgYzuUzZyHecitJbuK.jpg

Pobierz
  • 205
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

podstęp ma swoją nieprosta definicję w prawir


@InterferonAlfa_STG: Dokładnie i tu jak najbardziej ma zastosowanie bo chyba nie uważasz, że dochodzi tu do błedu? Z jednym z czym się mogę z tobą zgodzić to z trudnością udowodnienia tego przed sądem, ale sam znam facetów którzy potrafią nagrywać zgodę dziewczyny na dyktafon podczas ONS więc i tutaj nie trudno mi sobie tego wyobrazić.

Twoje błędy w logice biorą się z tego, że implikujesz, że do gwałtu nie doszło tylko dlatego, że byłoby trudno to udowodnić przed
  • Odpowiedz
@olcayn: jakies rozwiązanie to by bylo ale mialoby swoje zle strony, bo patrzysz tylko jednostronnie, gdy sytuacja dotyczy zlej polki ktora wykorzystuje faceta, a co z kobietami ktore sa normalne a to facet okazal sie chujem i moze wtedy latwo zrzec sie odpowiedzialności, plus rozne inne sytuację, tym bardziej ze kobieta zostanie z problemem sama bo aborcji legalnie u nas nie moze, nigdy nie bedzie do konca sprawiedliwie w różnych
  • Odpowiedz
@bezbekpol: otóż tak, nie masz nigdy 100% pewności, kobieta też ponosi konsekwencje, jak Ci nie pasi to albo stosuj przerywany albo w inna dziurę, albo co tam sobie chcesz, i nie sypiać z kim popadnie to ryzyko takich akcji maleje, albo ogarnij sobie wazektomie i problem z głowy, ja gdyby sie dalo to bym chciala byc bezplodna ale takie rzeczy to nielegalne, więc w razie wpadki zostaje aborcja, i sie
  • Odpowiedz
@olcayn: Znałam taka dziewczynę (pani przedszkolanka obecnie) która pytała swoje psiapsi na korytarzu uczelni ,,CO ONA MA ZROBIĆ BO JUŻ PRÓBOWAŁA WSZYSTKIEGO, NAWET ZNISZCZYŁA P----------Y A DALEJ NIE WPADLI?!11” Oczywiście darła się z dumą na cały korytarz. Burza mózgów, wszystkie zastanawiają się jak pomoc biednej przyjaciółce w potrzebie, ale żadna nie wpadła na to, żeby jej powiedzieć ze jest idiotką. Dwa miesiące później była w ciąży.
  • Odpowiedz
@czokobons: a jak facet mówi "kocham Cie i chce z tobą spędzić życie" po czym sie ulatnia, to chyba też podstęp będzie? ;) bo gdyby wiedziała ze tylko wykorzysta i zostawi to by nic nie było ;p
  • Odpowiedz
@Silver86

jakies rozwiązanie to by bylo ale mialoby swoje zle strony, bo patrzysz tylko jednostronnie, gdy sytuacja dotyczy zlej polki ktora wykorzystuje faceta, a co z kobietami ktore sa normalne a to facet okazal sie chujem i moze wtedy latwo zrzec sie odpowiedzialności, plus rozne inne sytuację, tym bardziej ze kobieta zostanie z problemem sama bo aborcji legalnie u nas nie moze, nigdy nie bedzie do konca sprawiedliwie w różnych kwestiach
  • Odpowiedz
@paukar ale ten podstęp ma się tyczyć samego aktu, a nie innych okoliczności. Czyli jak facet powie ze jest arabskim szejkiem, jakas laska mu da a potem się okaże że jest biedny to nie jest g---t, i w tej sprawie opa też nie. IMO Tak samo raczej powinno być z tymi sprawami gdzie facet usuwa gumkę w trakcie, bo ten jego podstęp tyczy się tylko sposobu antykoncepcji, tak jak laski z
  • Odpowiedz
@waro

Nie. Jeśli w trakcie seksu zmienisz "reguły gry" (na które nie zgodziła się druga strona) to już można podpiąć to pod g---t.


BTW masz moze jakieś opracowania czy wyroki na ten temat, gdzie facet usuwający gumkę zostałby skazany na g---t? Przecież tego nie da się raczej udowodnić, równie dobrze mogła spaść
  • Odpowiedz
@paukar jesteś prawniczka? właśnie ten podstęp raczej nie doprowadził bezpośrednio do obcowania. Zresztą nawet jakbyś tak przyjęła, to jak to udowodnić ze zaszła dlatego że nie wzięła tabletek? Albo np że gość zdjął gume a nie ze się zsunela? Marne szanse
  • Odpowiedz