Wpis z mikrobloga

Zobaczyłem taki post i od razu się ztriggerowałem. Chłopak zadał na jednej z Facebookowych grup pytanie jak poniżej. To, że został oszukany przez dziewczynę jest nie tylko wyjątkowym #!$%@? z jej strony, ale też przestępstwem. Okłamanie go, że bierze tabletki antykoncepcyjne było podstępem a więc ten chłopak został zgwałcony. I co z tego? Gówno z tego. W tym anty ludzkim państwie mężczyzna nie ma prawa do aborcji prawnej, nawet w przypadku zostania zgwałconym. Teraz w majestacie prawa będzie zmuszany do płacenia alimentów.
W komentarzach oczywiście prym wiodą p0lki wyśmiewające chłopaka.

Art. 197 KK
§ 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

olcayn - Zobaczyłem taki post i od razu się ztriggerowałem. Chłopak zadał na jednej z...

źródło: comment_1607443270J77EVgYzuUzZyHecitJbuK.jpg

Pobierz
  • 205
@paukar

Jeśli ktoś zastosował podstęp i podstęp ten doprowadził bezpośrednio do obcowania płciowego


I co w takim razie z tym ściąganiem gumek przez facetów w trakcie, które niby jest przestępstwem zgwałcenia jak ktoś tam wrzucał linka z jakąs prawniczka, rozumiem że tak nie jest bo ten podstęp pojawia się już w trakcie obcowania, a więc do niego nie doprowadza, tak?
@paukar no dobra, a co z tym facetem i wyrzuceniem antykoncepcji w trakcie? To już nie gwałt, skoro nie prowadzi do stosunku? Bo przecież to ma miejsce już w trakcie, a nie przed, także raczej nie doprowadza do tego.
@paukar okej, a w kwestii tych wcześniejszych wpisów dlaczego niby kwestia faceta jest jeszcze prostrza, skoro kobieta też podejmuje ta decyzję o nie zażyciu tabletek przed stosunkiem? Ocena powinna być raczej taka sama. BTW jak rozumiem to i tak tylko teoria, bo w praktyce tego w obydwu przypadkach się nie udowodni?
A dałabyś się podwieźć koledze lub koleżance? Jak to, nie boisz się, że wywiozą Cię w pole albo pobiją czy zabiją?


@NoMercyIncluded: Super porównanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) O ilu takich historiach słyszałeś? A ile razy słyszałeś o dzieciach z wpadki? Ciąża jest po prostu bardziej prawdopodobna i tyle, do tego prezerwatywa jest jedynym sposobem, żeby uchronić się przed różnymi choróbskami, o których zakażony może nawet nie
@olcayn: ludzie odkrywają że seks z dziewczyną / małżeński jest droższy od seksu z prostytutką, odcinek 2137 ¯\_(ツ)_/¯
Nie wierz nikomu, tymbardziej różowym jeżeli chodzi o zabezpieczenia.
Czekam z niecierpliwością na tabletki 'anty' dla mężczyzn.
Uważajcie na siebie mordy i nie ufajcie różowym.
Ja kiedyś zaufałbym pewnej kobiecie, dałbym sobie za nią rękę uciąć, i wiesz co?

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Przecież w przypadku wprowadzenia tej aborcji prawnej wprowadzonoby również zwykła aborcję dla kobiet, a więc nie byłyby zmuszane urodzić. Jakie inne wyjście widzisz by dać facetom jakaś namiastkę decyzyjności jaka mają kobiety przy aborcji? Bo wg mnie tylko teraz, po wyrou TK gdzie ani facet nie ma nic do gadania ani kobieta nie ma aborcji jest sprawiedliwie ¯\(ツ)/¯

@Lucider5: przecież w Polsce aborcja jest legalna tylko w 3 przypadkach i wyrok
@captyn no nie ma wyboru, tak jak facet, czyli jest sprawiedliwie. Jeżeli jako kobiety nie chcecie poprzeć np tej prawnej aborcji w przypadku gdy kobieta naciągnęła faceta na dziecko jak w wpisie opa to całkowity zakaz aborcji wydaje mi się jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem, gdzie obydwie strony są w dupie. Nie może być tak że facet nie ma nic do gadania a kobiety mają, nie uważasz? Czy facet ma możliwość np uciec od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@captyn no nie ma wyboru, tak jak facet, czyli jest sprawiedliwie. Jeżeli jako kobiety nie chcecie poprzeć np tej prawnej aborcji w przypadku gdy kobieta naciągnęła faceta na dziecko jak w wpisie opa to całkowity zakaz aborcji wydaje mi się jedynym sprawiedliwym rozwiązaniem, gdzie obydwie strony są w dupie. Nie może być tak że facet nie ma nic do gadania a kobiety mają, nie uważasz? Czy facet ma możliwość np uciec od
@captyn kobiety tracą o wiele więcej na tym że nie mają aborcji? A ile tracą faceci którzy zostali wrobieni w dzieciaka i nie mają jak przed tym uciec? Co do dzieci z probówek zgodzę się z tobą, wtedy dopiero będzie możliwość idealnego, sprawiedliwego rozwiązania. Do tego czasu nie widzę innej opcji niż aborcja prawna dla facetów by zrekompensować aborcję dla kobiet albo całkowity zakaz aborcji. Z uwagi że większość kobiet jest przeciwna
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@captyn kobiety tracą o wiele więcej na tym że nie mają aborcji? A ile tracą faceci którzy zostali wrobieni w dzieciaka i nie mają jak przed tym uciec? Co do dzieci z probówek zgodzę się z tobą, wtedy dopiero będzie możliwość idealnego, sprawiedliwego rozwiązania. Do tego czasu nie widzę innej opcji niż aborcja prawna dla facetów by zrekompensować aborcję dla kobiet albo całkowity zakaz aborcji. Z uwagi że większość kobiet jest przeciwna
@captyn

Zdajesz sobie sprawę, że "aborcja prawna" to tak na prawdę byłoby zmuszenie do dokonania aborcji

Tak samo jak decyzja kobiety o nie dokonaniu aborcji na chorym płodzie zmusza faceta do jego wychowania wbrew jego woli.

Mówię o tym, że ciąża to najczęściej wyłączenie z życia na najbliższy rok lub dłużej, a dodatkowo osobą która w 100% najbardziej na "aborcji prawnej" ucierpi nie jest kobieta tylko dziecko (już po urodzeniu).


Czyli pomysł
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Lucider5: widzę, że nie ma co z tobą dyskutować, bo masz ewidentnie gdzieś dobro innych niż twoja grup społecznych. Wpis o gwałcie to już przejaw psychopatii (przeczytaj sobie cały ten wątek, a nie decyduj sam co jest gwałtem).

W sumie od razu po stwierdzeniu, że wyrok TK jest spoko powinieneś trafić na czarną :/
@captyn ale gdzie napisałem coś złego? To nieprawda, że faceci zgwałceni są zmuszani do płacenia alimentów? Jeżeli tak i są zmuszani że względu na dobro dziecka (czy raczej płodu do momentu porodu) to dlaczego kobiety mają mieć możliwość aborcji, a faceci nie?
I gdzie napisałem coś szokującego o gwałcie? Sytuacja z wpisu opa raczej gwałtem nie jest, tak mi się wydaje, tak samo jak sytuacja faceta który twierdzi że jest bezpłodny a
@captyn i gdzie napisałem że faworyzuje facetów, tak jak piszesz? Chce tylko tyle żeby obydwie strony mogły o tym decydować. Jeżeli jednak faceci nie mogą dostać równych praw z kobietami to trzeba te prawa kobietom odebrać, będzie sprawiedliwie. Sytuacja w której zgwalcony facet musi płacić na dziecko, ale zgwalcona kobieta może dziecko usunąć jest ok wg ciebie? Nie widzisz tu problemu?