Wpis z mikrobloga

Odnośnie tego posta. W komentarzach jest mnóstwo szydery i wyzywania od grubasów itp.
Jestem zdziwiona że tyle osób nie jest świadomych tak prostej kwestii.

Za otyłością olbrzymią zawsze w parze idą problemy psychiczne i traumy.
Zazwyczaj są to osoby bardzo skrzywdzone lub z jakimś stopniem niepelnosprawnisci umysłowej.
Nie należy śmiać i szydzić z tego że ktoś nie potrafi się opanować i kontrolować swojego żywienia.
Od jedzenia MOŻNA się uzależnić!!!
Tak samo jak od narkotyków czy alkoholu.

My Polacy nie mamy z tym większych problemów. W naszej kulturze osoby grube są traktowane bezlitośnie. Dlatego że większość z nas potrafi sobie poradzić z dietą i ćwiczeniami oraz trybem życia.
Niektórzy nawet nie muszą, bo całe życie są szczupli i nigdy z takim problemem się nie spotkali.
Stąd brak zrozumienia i ignorancja.

Co do samej dziewczyny ze zdjęcia.

To jest Amy i doprowadziła się do takiego stanu ponieważ jej ojczym ją molestował gdy była dzieckiem.
Jej mama na to pozwalała i reszt rodziny udawała że nic nie widzi. Ten ojczym również krzywdził jej młodszą siostrę.
Jej matka nie opiekowała się nimi i nie wysyłała do szkoły. Biła, piła i wyzywała się.
Amy opiekowała się siostrą sama.

Przez wiele lat miała depresję i szereg innych chorób psychicznych. Ponad rok temu obie z siostrą wzięły udział w programie w którym schudła ponad 80 kg.
Nadal chudnie i wygląda już o wiele lepiej.

Ciekawostka: Jej siostra Tammy waży o wiele więcej i nie udało jej się schudnąć tak jak Amy. Obecnie waży ponad 300 kg i nie jest samodzielna.

Ciekawostka 2: Amy prowadzi od wielu lat kanał na YouTube.

Nikt z was nie chce żeby z niego szydzono i wyśmiewano. Więc nie róbcie tego samego. Ciśnięcie po wyglądzie fizycznym nie zależnie jaki jest zawsze jest słabe.

#gownowpis #takaprawda #zdrowie #dieta #youtube #oswiadczenie
Hinata_ - Odnośnie tego posta. W komentarzach jest mnóstwo szydery i wyzywania od gru...

źródło: comment_1607271477Bk2TfqpbxiQ2V9ocA2dZgu.jpg

Pobierz
  • 164
nie, zawsze szydercami i atakującymi są ludzie zakompleksieni. Mogą być obiektywnie piękni i mogą być guru grup społecznych, ale to zawsze wychodzi z własnego #!$%@?.

@dioxyna: Zawsze prześladują czy wyzywają silniejsi. To bogatsi, ładniejsi, itp. prześladują gorszych od siebie. Jedynymi wyjątkami od normy są "patusy", którzy często są też silniejsi fizycznie, psychicznie i są starsi od swoich ofiar. To nie jest żadne #!$%@? tylko pokazanie swojej dominacji, zresztą większość ludzi którzy
@Hinata_: wykopki, które się zesrały w komentarzach chyba nie wzieły pod uwagę, że chorobliwie otyli są także mężczyźni i w ich obronie też występujesz.

Zaburzenia odżywiania to tak samo poważny problem, jak wszystkie inne psychiczne problemy. W kwestii depresji powoli rusza świadomość społeczna, w tej kwestii może też się coś z czasem zmieni.

Przy okazji zaznaczę, że problemem jest też lekceważenie niedowagi. Niedawno nawet tu spotkałam się z tym, że ktoś
@Teutonic_Reich: nie rozumiesz czym jest prawdziwa pewność siebie a czym pozerstwo i udawanie. Prawdziwie pewni siebie ludzie nie atakują nikogo. A o pięknych kobietach które są skrajnie zakompleksione mam na myśli osoby które są uzależnione od operacji plastycznych. Ludzie bez względu na to jacy są (liderzy czy Pato jak to nazwałeś) będą oceniać i krytykować jeśli do siebie samych mają duże wymagania i siebie nieustannie oceniają.
@iEarth co do nadwagi zgadzam się.ale co do ostatniego zdania to WTF

a co miałby poradzić? poklepać po plecach? jak ktoś ma niedowage i nie chce jej mieć to powinien próbować szukać pomocy a nie lizac się po pisiorkach z innymi w internecie.
@PyraPrzeznaczenia: No to o co chodzi? Przecież nikt normalny (chyba) w rzeczywistości by nie podszedł do kogoś i powiedział "ty ulany grubasie #!$%@? może byś schudł" tylko normalnie na ten temat bym pogadał, a że tu jest internet i tu jest wulgarnie to inna sprawa, zawsze tu była, jest i będzie pogarda, chamstwo, nienawiść itp. Więc o co chodzi? Ty jakoś mogłaś pisać o chłopakach z którymi się umawiałaś w sposób
@iEarth tak, dokładnie jak ja próbowałem nie #!$%@? jak byłem gruby. uważam, że takimi wypowiedziami krzywdzisz te osoby. jeśli ktoś ma niedowage a nie ma anoreksji i zaburzeń psychicznych to "#!$%@?" i "właściwa dieta" uda się mu osiągnąć upragniona wagę. chyba że przeczyta takie wpisy i stwierdzi że nie ma sensu. lepiej napisać iks de komuś kto chce mu pomóc i zatkać sobie uszy
@Teutonic_Reich
Jakoś w innych miejscach w internecie nie ma pogardy, chamstwa i nienawiści. Jak ktoś gdzieś taki jest to automatycznie usprawiedliwia to innych? (nie)

Niby czemu w sposób przedmiotowy? Ja widziałam w nich ludzi i chciałam dłuższej znajomości. Zrozumiałabym oburzenie jakbym to ja ich porzucała bez słowa, ale akurat to oni bez słowa urywali znajomości. Numerowałam ich żeby nie pisać jak mają na imię, żeby mogli pozostać anonimowi. Jakbym pisała po imieniu