Wpis z mikrobloga

@motaboy: problem polega na tym że w kapitalizmie każdy biznes prywatny z definicji ma w dupie odpowiedzialność przed społeczenstwem, bo liczy sie tylko zysk właścicieli, dlatego państwowe przedsiębiorstwa są lepsze od prywatnych.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@motaboy: jesteś naiwnym idiota jeśli myślisz że w życie można grać bez łamania zasad. No chyba że stary ci daje góry hajsu od urodzenia, chodź i tak sam nie raz kombinował. Zresztą cały rząd jedzie wszystkich bez gumy, a ty się przejmujesz jakaś ustawa przez nich ustaloną xD
@rebahr: @credenss: @propsik25: @boctok: @wychodek321: @mitatuyo: Moje szczęście, a wasz pech, że ja się nie muszę stosować do "podwórkowych zasad Matiego i Sebastiana", za to wy do zasad ustalanych przez powołane do tego władze tak. Mam w nosie to, co wam się wydaje - kiedy widzę nieprawidłowości - zgłaszam je do instytucji powołanych do tego, żeby z nimi walczyć. Tym sposobem WY również będziecie MUSIELI się
problem polega na tym że w kapitalizmie każdy biznes prywatny z definicji ma w dupie odpowiedzialność przed społeczenstwem, bo liczy sie tylko zysk właścicieli, dlatego państwowe przedsiębiorstwa są lepsze od prywatnych.


@Konto_utworzone_ze_srodkow_UE: Zgadzam się z Tobą. Ot źle doczytałem na szybko. Zasadniczo wiem, że hotelarza liczą spore straty - rozumiem to. Ale to nie jest tak, że będą teraz przymierać głodem. Mają i zasoby i środki trwałe do spieniężenia, które w
Z czym masz typie problem. Większość ludzi zdaje sobie sprawę jak #!$%@? i bezsensowne są te obostrzenia i próbuję jakoś funkcjonować żeby nie skończyć z długami.


@m76859: No... W latach 80 i 90 tak się tłumaczyły na Sycylii kobiety handlujące dragami.
@motaboy: Nie wiem, jeśli można kontrolować, czy hotele / sklepy obecnie działają, to myślę, że można by również próbować kontrolować jak działają.

Zezwolić na przyjmowanie osób po covidzie (papiery z sanepidu, wynik testu) lub po szczepieniu.

Nie zabiłoby to branży a może jednocześnie osłabiłoby popularne ostatnio podobno "ciche" chorowanie, bez zgłaszania tego gdziekolwiek.

Nie wiem, jak to się ma do konstytucyjnej równości wobec prawa, ale tym się już chyba nikt nie
@motaboy: no niestety na wykopie już od czasów korwina krula panuje fetyszyzacja kapitalizmu i mimo niemal kompletnej kompromitacji tego pajaca i spadku jego popularności, nadal wiele osób odczuwa dysonans poznawczy gdy ktoś skrytykuje kapitalizm. Wolna amerykanka nie sprawdza sie w sytuacji gdy potrzebna jest mobilizacja całego społeczenstwa.
@motaboy w święta wyślę Ci zdjęcia z mojego 5dniowego pobytu w górach, na otarcie łez żebyś zobaczył jak ochoczo łame obowiązujące przepisy i gorąco zachęcam do zgłoszenia do prokuratury, policji, sanepidu, parafii i gdzie tam będziesz chciał :)