Wpis z mikrobloga

Nie podoba mi się przymuszenie w szkole do programu Microsoft Teams, moje dzieci są zmuszone do jego używania, szkoła (ponoć jednak urząd Kraków) utworzyły konta i dziecko ma się na nie logować. Konto jest z imienia i nazwiska + nazwa placówki szkolnej. Nie znam regulaminu MS Teams, bo nigdy nie zostałem z nim zapoznany. Czy placówka ma prawo wymagać od moich dzieci do użytku tego programu?

#prawo #edukacja #koronawirus #nauka #szkola #krakow
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Thsa: czyli kto jest odpowiedzialny za te konkretne dane, szkoła czy microsoft, w przypadku jeżeli chciałoby się żądać usunięcia swojego "imienia i nazwiska" z platformy , jest to możliwe czy nie i do kogo trzeba się zwrócić
  • Odpowiedz
Różnica między MS a Facebook polega na tym, ze Microsoft nie będzie chciał sprzedać danych bombelkow, natomiast Facebook zrobi to od razu. Jakbym miał 10-letnie dzecko to bym wolał, żeby nie musiało zakładać konta na Facebooku. Z kontem Microsoft nie miałbym problemu


@SmellySocks: Pomijając już to że chyba takie bombelki zgodnie z regulaminem nie mogą korzystać z facebooka. Poza tym samo przeznaczenie aplikacji jest inne, bo teams nie jest aplikacją
  • Odpowiedz
@Morritz: No ja to wiem, ty to wiesz, najwyraźniej w wiosennej sesji epidemii noe wszyscy nauczyciele zdawali sobie z tego sprawę. Wykłady dla studentów tez się odbywały na niektórych uczelniach przez fejsa.

Teraz przynajmniej się wszyscy spodziewali i przerzucili zawczasu na trochę lepsze alternatywy.
  • Odpowiedz
@Morritz: Administrator danych jest odpowiedzialny. Microsoft jest tylko podmiotem przetwarzającym dane, więc działa na polecenia szkoły.
  • Odpowiedz
@SmellySocks: najlepiej byłoby jakby dane leżały na serwerach należących do szkoły / uczelni i przez te serwery były prowadzone telekonferencje na autorskim, opensourceowym albo licencjonowanym oprogramowaniu, ale w tym kraju to raczej utopia
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PajonkMondry: Zawsze możesz postulować jakieś ołpengówno wymagające własnego dedyka, 30 ołpenkodeków i innego chujumuju, a i tak będzie działać jak g---o ( )
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@PajonkMondry: powiem ci że i ile miałem poważny ból d--y na wiosnę, kiedy nauczyciele mieli pomysły żeby zakładce dzieciakom konta FB pod własnym nazwiskiem a sami pisali z adresów typu Grazynka89 to teraz jest spoko. Dane są w szkole i urzędzie tak jak twoje i moje. Nie można tego całkowicie uniknąć bo musiałbyś się przenieść do amazońskiej dżungli. Tutaj szkoła ma umowę z ms albo google jeżeli classrom, szkoła odpowiada
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PajonkMondry: ale słusznie że ktoś zwraca uwagę na takie rzeczy. Jak mówiłem o tym na wiosnę to wszyscy mi odpowiadali że ninale jakoś trzeba. Jak się okazało to teraz dało się to zrobić profesjonalnie. Choć sam wolałbym classrom chyba niż teams który nie jest zbyt intuicyjny ale mniejsza o to.
  • Odpowiedz
@PajonkMondry: Ale z czym problem? kupujesz coś za pomocą tego konta, logujesz się nim do banku? pralkę masz skonfigurowaną z tym kontem? ono służy tylko do wejścia w aplikacje, a po skończeniu wyłączasz aplikacje czyli wylogowujesz się z konta j zapominasz o nim
  • Odpowiedz