Wpis z mikrobloga

@Shatter: ale o co Ci chodzi? Napisałeś, że nie wierzysz że w zimnym kraju nie mają ogrzewania w domu, a ja Ci pokazałem, że tak właśnie jest i tyle.
  • Odpowiedz
Każdy mój znajomy Japończyk, u którego skorzystałem z toalety miał podgrzewaną deskę


@Katsukyun: To naprawdę zależy, są miejsca, gdzie się to nie opłaca, bo tnie się koszty itp. U moich znajomych pewnie byłoby tak pół na pół, w nowszych mieszkaniach może faktycznie montuje się domyślnie, ale w starszych domach czy mieszkaniach często nie ma podgrzewanych desek, a ich właściciele nie są zainteresowani montażem (albo może się nie da, nie wiem). Tak
janeeyrie - > Każdy mój znajomy Japończyk, u którego skorzystałem z toalety miał podg...

źródło: comment_16071777351cFHRPV7Z03hQirKyitr0k.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Jason_Stafford: Nie mają, tzn. możesz sobie włączyć klimatyzację na tryb grzania, ale to jest skrajnie nieefektywne, ciepło tylko jak siedzisz tuż pod klimą, w dodatku jak wyłączysz znów jest zimno. Ew. piecyk elektryczny, ale są miejsca, gdzie nie wolno (prawdopodobieństwo pożarów) albo zaraz wywala korki (nie żartuję). Obie te metody zżerają prąd jak smok.

Co do łazienki, to ominęła Cię dyskusja o podgrzewanych deskach, zarzucano mi wyżej, że w Japonii wszędzie
  • Odpowiedz
Co do łazienki, to ominęła Cię dyskusja o podgrzewanych deskach, zarzucano mi wyżej, że w Japonii wszędzie są deski bidetowe z bajerami, więc wrzuciłam przykładowe zdjęcie, że to nieprawda.


@janeeyrie: Nawet w mieszkaniach za 40-50 tysięcy jenów są xD To chyba kwestia nowego budownictwa. Te toalety to jest już standard. Popytałem wszystkich Japończyków jakich znam i wszyscy mają ten rodzaj toalety.
https://realestate.co.jp/rent/view/779784
  • Odpowiedz