Wpis z mikrobloga

Marzy mi się federalne państwo europejskie, coś na wzór USA - Stany Zjednoczone Europy, czyli kolejny lvl w ewolucji Unii Europejskiej.

Tak zintegrowana Europa byłaby jeszcze poważniejszym graczem w światowej rozgrywce gospodarczej, w której karty rozdają obecnie USA i Chiny.

Niestety, brainlety z Polski i Węgier hamują rozwój w tym kierunku; oczywiście w innych krajach Unii też są ruchy populistyczne, ale na szczęście tych krajów - nie są u władzy.

#europa #swiat #gospodarka #uniaeuropejska #bekazpisu #bekazprawakow #niepopularnaopinia
Wariner - Marzy mi się federalne państwo europejskie, coś na wzór USA - Stany Zjednoc...

źródło: comment_1607093948hHgpGybg9Ekqeof4hugMcw.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust: zaskoczę cię - ochrona interesów klasy średniej to postulaty nowoczesnej lewicy. A inteligencja reprezentuje cały wachlarz światopoglądowy, więc nie kumam twojego przytyku, szczerze mówiąc ¯\_(ツ)_/¯

@przegladarkauzy: wiesz, że w państwie federalnym też jest możliwe stworzenie egalitarnego społeczeństwa, prawda? Jako przykład, może... Kanada?
Typ państwa (federacja) a forma rządów (np neutralność światopoglądowa) to tak jakby, dwie różne rzeczy...

Druga w
  • Odpowiedz
@Axim Jesteś farmazonem, pracowałem dobre kilka lat temu przez agencje wenova i polacy zarabiali więcej niż Rumuni czy Bułgarzy. Dodatkowo Niemcy to właśnie ich bardziej widzieli w kierowaniu produkcja na najniższym szczeblu
  • Odpowiedz
@In_thrust_we_trust Przecież sprowadzanie imigrantów i neobolszewicka ideologia to właśnie tworzenie tej federacji. Państwa i korporacje dostały narzędzia w postaci mediów społecznościowych i psychotroniczych metod manipulacji opiniami żeby wychować głupie nowe pokolenia. Nawet islam wobec tego wydaje się topnieć. Jak najbardziej do zrealizowania ale nie za naszego życia i kij wie czy naszych dzieci. Możliwe że dopiero połączenie Europy z dalekim Wschodem w jeden byt geostrategiczny ziści tą idee
  • Odpowiedz
@Wariner:
No popatrz, ja też o takim czymś marzyłem... jeszcze jako dzieciak. I teraz nadal mi się to marzy, ale raczej mało prawdopodobne jest, żebym dożył federalizacji Europy.
Dla mnie to po prostu naturalna konsekwencja stworzenia Unii. Europa musi być zjednoczona, żeby mieć silną pozycję w dzisiejszym świecie. Inaczej rzeczywiście zostanie skansenem, może z wyjątkiem paru rzeczywistych potęg gospodarczych, jak Niemcy...
  • Odpowiedz
@Wariner: moim zdaniem to jest nieuniknione jeśli gospodarka Europy ma być konkurencyjna. Niestety zjebom marzy się polexit i podają przykłady Norwegii i Szwajcarii. Tak.
  • Odpowiedz
@Wariner: i te wspólne europejskie tracenie dystansu do Chin które są odwrotnością lewackiej Europy. Wpadanie na #!$%@? pomysły minimalnych, oskładkowanie wszystkiego, opodatkowanie wszystkiego, zamykanie w niedziele wszystkiego. Vs Chiny które wykupują w eu wszystkie firmy co im sie podoba i budują tu jedwabny szlak który mogą bronić zbrojnie. Eu to senatorium dla podstarzałych ludzi którzy rozmieniają dobrobyt budowany przez poprzednie pokolenia na wygodne życie.
  • Odpowiedz
Głupio się czyta wysrywy człowieka uważającego że PiS musi rządzić. Pewnie w twojej głowie taka federacja mogłaby istnieć tylko gdyby tworzył ją Kaczyński, nie wiem czemu wchodzą tutaj w dyskusje z takim cymbalem jak ty


@przegladarkauzy: xD. Może dla odmiany coś nie ad personam. Ale w sumie co się dziwić - jaka opozycja tacy ich wyborcy.
  • Odpowiedz
@Wariner: jak chcemy przetrwać jako gatunek to i tak prędzej czy później trzeba będzie się zjednoczyć. Jak mamy podbijać kosmos jak nawet #!$%@? nie potrafimy się porozumieć i wszędzie widzimy podziały
  • Odpowiedz
@Wariner: Idea super ale niech do Was neuropki dotrze, że to nie uda się nigdy.
W Stanach wszyscy czują się Amerykanami, mają wspólny język, historię, kulturę, zwyczaje, walutę itp itd. więc czują się jednością.
Ile z tego jest w Europie? 20 różnych kultur? Wspólna historia jak to Niemcy najechały Polskę czy Francję?
Czy może język, gdzie ledwo dogadamy się z Czechami i Slowakami?
Dejta spokój, zejdźcie na ziemię( ͡°
  • Odpowiedz
@Wariner: Jestem jak najbardziej za, ale wolałbym by Europa przestała się bawić w jakieś gównoideologiczne spory, a wróciła do tego, w czym była zawsze dobra - nauka i liberalizm. Silna Europa to też ochrona granic, a nie tak jak teraz - wpuszczamy wszystkich bez papierów. No i przydałby się nowy język urzędowy - UK i tak już za burtą, to można by opracować język uniwersalny, naturalny i łatwy dla każdego
  • Odpowiedz
  • 2
Z niemieckim jako urzędowym, w polskiej dzielnicy z zarobkami jak do tej pory czyli /3. Kiedy już nie będzie potrzeby zgrywać tolerancyjnego i nowoczesnego społeczrństwa to znowu zachodnia ziemia wyda podobnego Adolfa i się marzenia @Wariner ziszczą.
  • Odpowiedz