Wpis z mikrobloga

Marzy mi się federalne państwo europejskie, coś na wzór USA - Stany Zjednoczone Europy, czyli kolejny lvl w ewolucji Unii Europejskiej.

Tak zintegrowana Europa byłaby jeszcze poważniejszym graczem w światowej rozgrywce gospodarczej, w której karty rozdają obecnie USA i Chiny.

Niestety, brainlety z Polski i Węgier hamują rozwój w tym kierunku; oczywiście w innych krajach Unii też są ruchy populistyczne, ale na szczęście tych krajów - nie są u władzy.

#europa #swiat #gospodarka #uniaeuropejska #bekazpisu #bekazprawakow #niepopularnaopinia
Wariner - Marzy mi się federalne państwo europejskie, coś na wzór USA - Stany Zjednoc...

źródło: comment_1607093948hHgpGybg9Ekqeof4hugMcw.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
@Axim: nie znam nikogo, kto pracował w fabryce audi, ale znam osoby, które w DE czy UK zrobiły całkiem niezłe kariery. Nie neguje tego, co piszesz, bo się w to akurat nie zagłębiałem, jednak moim zdaniem to zależy od konkretnego przypadku.
Jednym dużo bardziej opłaca się jechać na zachód, innym opłaca się jednak zostać w kraju.
  • Odpowiedz
@Wariner: marzenia ściętej głowy. Amerykanie mają za sobą jakieś 500 lat integracji, czują się jednym narodem. Jak chciałbyś to osiągnąć w Europie, gdzie pewnie Grecy stwierdziliby, że mają wszystko w dupie, bo im się nie chce, Polacy stwierdzili, że nie będą się jednoczyć z Niemcami, a gdyby jednak jakimś cudem do tego doszło, to sprytni Niemcy i tak by to tak rozegrali, że u nich byłby przemysł wysokiej technologii, a wszędzie
  • Odpowiedz
@Kotouak: Kto to Ci Anglicy co sobie plują w brodę? Zapytałeś każdego Brytyjczyka jeszcze przed faktycznymi skutkami Brexitu? Zdajesz sobie sprawę że Brexit nastąpił tylko formalnie bo jest okres przejściowy?
  • Odpowiedz
@Axim: też znam przypadki osób, którym emigracja nie wyszła. Ale znam też sporo historii, w których główny bohater na emigracji wyszedł dużo lepiej, niż gdyby został. Tak jak wspominałem - z a l e ż y.
  • Odpowiedz
@Axim: cały czas mówię, że to zależy od konkretnego przypadku. Ludzie są różni i mają różne kompetencje i różny punkt widzenia. Dla jednego tysiąc euro zarobione w niemieckim Aldiku to kupa siana s dla innego 5000 PLN za pracę w korpo to "jałmużna".
  • Odpowiedz
@ediz4: co do tych Brytyjczyków... Opinie co do brexitu bardzo się różnią pod względem klas społecznych. Klasa średnia i inteligencja z tego co mi wiadomo to się tak średnio cieszą...

  • Odpowiedz