Wpis z mikrobloga

Marzy mi się federalne państwo europejskie, coś na wzór USA - Stany Zjednoczone Europy, czyli kolejny lvl w ewolucji Unii Europejskiej.

Tak zintegrowana Europa byłaby jeszcze poważniejszym graczem w światowej rozgrywce gospodarczej, w której karty rozdają obecnie USA i Chiny.

Niestety, brainlety z Polski i Węgier hamują rozwój w tym kierunku; oczywiście w innych krajach Unii też są ruchy populistyczne, ale na szczęście tych krajów - nie są u władzy.

#europa #swiat #gospodarka #uniaeuropejska #bekazpisu #bekazprawakow #niepopularnaopinia
Wariner - Marzy mi się federalne państwo europejskie, coś na wzór USA - Stany Zjednoc...

źródło: comment_1607093948hHgpGybg9Ekqeof4hugMcw.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
@ediz4: miałem już wyjechać we Wrześniu, ale przez koronke mojej dziewczynie odwołali studia w Belgii ¯\_(ツ)_/¯

Teraz nowy termin wyjazdu ma na koniec stycznia, o ile znowu sie cos nie #!$%@? to w styczniu baju baj bantustanie
  • Odpowiedz
wiesz, jeden koniec coś kiedyś wspominał, że jak osoba która nie zna języka, nie ma kontaktów ani kwalifikacji, zabiera Ci pracę, to wnioski nasuwają się same...


@Kotouak: Jakie wnioski sie narzucają? Sugerujesz że Polak nie może być - kierowcą, śmieciarzem, zamiataczem ulic, magazynierem czy pomagierem w kawiarni?
  • Odpowiedz
ale za jakieś 2-3 pokolenia, koncepcja państw narodowych będzie po prostu przeżytkiem


@Kotouak: Tak samo myślano przed I WŚ a i tak skończyło się jak się skończyło. Europa zawsze była wielonarodowa i różnorodność narodów zawsze powodowała, że były na tym tle u nas konflikty. Tak samo jak w Afryce zawsze są wojny na tle plemiennym. Dlatego u nas wszelkie twory wielkich państw wielonarodowych nie spełnią się w odniesieniu do całego
  • Odpowiedz
@ediz4: ehhhhh
Zależy od kwalifikacji, znajomości języka oraz wielu innych czynników.
Wiesz - mieszkając w UK miałem kontakt zarówno z Wieśkami-zmywakami, jak i z Polakami, który są managerami w wielkich ponadnarodowych korporacjach.
Tak tak, Polacy nie tylko gniją na Ealing, ale też robią kariery w City czy Docklands.
Tak trudno jest zrozumieć, że bycie Polakiem nie zamyka przed Tobą żadnych drzwi, jeżeli jesteś ogarnięty i kompetentny?
To jest ten problem
  • Odpowiedz
@ediz4: a bardzo chetnie, taki mam plan w przyszłości ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Następny przystanek to Kanada, jak dziewczyna skończy studia i o ile ***owscy zdrajcy nie zostaną pociągnięci do odpowiedzialności za działanie na szkodę Polski to z miłą chęcią zrzeknę się polskiego obywatelstwa
  • Odpowiedz
@ediz4: ajjj sorry, pobieżnie przeczytałem.
Co do moich "sugestii":
Ogólnie uważam, że lęki, że "imigranci zabierają mi pracę" są po prostu irracjonalne.
Imigrantów ściąga się, kiedy rąk do tej pracy zaczyna brakować, albo gdy od dobrobytu, lokalsi nie kwapią się do wykonywania mało ambitnych prac.
Innymi słowy - imigracja świadczy o tym, że dany kraj jest po prostu rozwinięty.
Dlatego cieszy mnie, że komuś chce się przyjeżdżać do nas -
  • Odpowiedz
@Kotouak: No tak ale nawet nie ruszyłeś tematu. Chodzi o to że Polak może być szambonurkiem i powinien móc mieć szansę normalnie żyć za swoją pensję. Wszak zawsze znajdziesz kogoś do pracy gdzie język nie jest niezbędny kto będzie ją chciał wykonać taniej. Za XX lat możliwe że będziemy ściągać imigrantów z jakiegoś zadupia świata. Swego czasu do pracy w stoczni u nas ściągano pracowników z korei płn. Dlatego też
  • Odpowiedz
dlatego też UE powinna polegać na wolnym handlu i koniec.


@ediz4: Dokładnie. Gimbusiarskie pomysły sfederalizowania europy wynikają tylko i wylącznie z popkulturowej fascynacji stanami zjednoczonymi. I o ile w przypadku USA to działa bo są spójne kulturowo ze względu na to, że wytworzyły własną oddzielną kulturę to u nas to własnie przez zróżnicowanie narodów nigdy nie przejdzie.
  • Odpowiedz