Wpis z mikrobloga

Marzy mi się federalne państwo europejskie, coś na wzór USA - Stany Zjednoczone Europy, czyli kolejny lvl w ewolucji Unii Europejskiej.

Tak zintegrowana Europa byłaby jeszcze poważniejszym graczem w światowej rozgrywce gospodarczej, w której karty rozdają obecnie USA i Chiny.

Niestety, brainlety z Polski i Węgier hamują rozwój w tym kierunku; oczywiście w innych krajach Unii też są ruchy populistyczne, ale na szczęście tych krajów - nie są u władzy.

#europa #swiat #gospodarka #uniaeuropejska #bekazpisu #bekazprawakow #niepopularnaopinia
Wariner - Marzy mi się federalne państwo europejskie, coś na wzór USA - Stany Zjednoc...

źródło: comment_1607093948hHgpGybg9Ekqeof4hugMcw.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
Ogólnie uważam, że lęki, że "imigranci zabierają mi pracę" są po prostu irracjonalne.

Imigrantów ściąga się, kiedy rąk do tej pracy zaczyna brakować, albo gdy od dobrobytu, lokalsi nie kwapią się do wykonywania mało ambitnych prac.


@Kotouak: Ne zgodzę się. Imigrantów się ściąga również wtedy kiedy jest się gównianą firmą i nie chce inwestować w podniesienie wydajności a jest możliwość pozyskania taniego pracownika. Polak chce 15 za godzinę ale masz
  • Odpowiedz
@Klepajro: ale ja go nie obrażałem. Po prostu kult jednostki nigdy mi się nie podobał. Obojętnie jakiej jednostki ¯\(ツ)_/¯
@ediz4: Zgadzam się, że nie każdy jest od siedzenia za biurkiem. Jednak ja bym po prostu nie przesadzał, że przez migracje ludności (co jest rzeczą normalną), nagle rodowity Brytyjczyk czy rodowity Polak nie będzie miał szans znaleźć pracy u siebie. Jakoś tego nie widzę ¯\
(ツ)_/¯
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol
  • Odpowiedz
@ediz4: Wiesz co - piszesz o przypadkach skrajnych. Może to zabrzmi nieelegancko, ale ja raczej nie będę miał przed sobą takich problemów, jakie opisałeś, więc żaden Wania ani Saszka w Polsce mi nie przeszkadzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przykro mi to mówić, ale czuć w Twoich wpisach sporo ksenofobii, więc nie wiem, czy ta rozmowa w ogóle ma sens...
  • Odpowiedz
@Kotouak: oczywiście, że jest to bzdura. Przykład mojej dziewczyny, która na pierwszym roku studiów dostała propozycję pracy w kanadyjskiej firmie biotechnologicznej. Załatwili jej przeniesienie na studia do Gandawy i prace przy projektach, które ta firma realizuje we współpracy z belgijskim uczelniami.

Sam mam znajomych, którzy robią kariery naukowe czy biznesowe na zachodzie i są mega szanowani. Koleżanka, też zresztą po biotechnologii, pracuje w dużej firmie w Austrii na stanowisku kierowniczym,
  • Odpowiedz
Zgadzam się, że nie każdy jest od siedzenia za biurkiem. Jednak ja bym po prostu nie przesadzał, że przez migracje ludności (co jest rzeczą normalną), nagle rodowity Brytyjczyk czy rodowity Polak nie będzie miał szans znaleźć pracy u siebie. Jakoś tego nie widzę ¯_(ツ)_/¯


@Kotouak: Ja to widzę tak
- stawki są zamrożone bo agencje mają chętnych zza granicy. Nawet swego czasu NBP wskazał emigrację z Ukrainy jako czynnik blokujący
  • Odpowiedz
Wiesz co - piszesz o przypadkach skrajnych. Może to zabrzmi nieelegancko, ale ja raczej nie będę miał przed sobą takich problemów, jakie opisałeś, więc żaden Wania ani Saszka w Polsce mi nie przeszkadzają ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przykro mi to mówić, ale czuć w Twoich wpisach sporo ksenofobii, więc nie wiem, czy ta rozmowa w ogóle ma sens...


@Kotouak: xD. Ksenofobia to przedstawienie zwyklych mechanizów gospodarczych
  • Odpowiedz
@ediz4: to w końcu lewicowa nowomowa, czy niby odbieram możliwość godnego życia mniej rozgarniętym ode mnie. Zdecyduj się proszę, z której strony stawiasz mi zarzuty, bo nie wiem czy zgrywać lewaka-kosmopolitę czy libka-korpokratę na potrzeby niniejszej dyskusji ¯\(ツ)_/¯
@Gleba_kurfa_Rutkowski_Patrol: wy wierzycie w bajki, że Polak w UK może co najwyżej zmywać, a Saszka wyrywa Januszowi chleb prosto z gardła, więc możemy sobie wspólnie pofantazjować ¯\
(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
to w końcu lewicowa nowomowa, czy niby odbieram możliwość godnego życia mniej rozgarniętym ode mnie.


@Kotouak: Lewicowa nowomowa to nazywanie ksenofobią przestawienie prostych mechanizmow społecznych i gospodarczych.

odbieram możliwość godnego życia mniej rozgarniętym ode mnie....

Popierając niekontrolowaną imigracje ludzi bez żadnych kwalifikacji wypychasz rodakow o niskich kwalifikacjach albo za granice albo do rynsztoka
  • Odpowiedz
@ediz4: migracja zarobkowa to też typowe zjawisko w ekonomii. Nie tylko z konieczności ale czasem też z potrzeby czy ambicji. Natomiast wyolbrzymianie marginalnych zjawisk z tym związanych to ksenofobia.
I nigdzie nie pisałem, że każdy może wjechać do Polski bez dokumentu tożsamości, więc nie wiem, skąd ten zarzut o "niekontrolowanej migracji" ¯\_(ツ)_/¯
Serio - ja już takich rozmów odbyłem tysiące. Ja nie przekonam Ciebie, ty nie przekonasz mnie.
Już powoli
  • Odpowiedz
@Kotouak: Nie wiesz co to niekontrolowana migracja. Niemcy np. do niedawna pozwalali na przyjęcie emigranta spoza UE do pracy tylko gdy miał określone kwalifikacje dla branż gdzie są faktycznie braki fachowcow. Polska wpuszcza każdego chętnego Ukraińca a firmy oszukują że nie ma chętnych Polaków wystawiając fikcyjne ogłoszenia z wymaganiami z kosmosu typu znajomość Ukraińskiego na C1 do pracy na taśmie. Zarzut ksenofobii jest wręcz absurdalny więc serio nie mamy o
  • Odpowiedz