Wpis z mikrobloga

Marzy mi się federalne państwo europejskie, coś na wzór USA - Stany Zjednoczone Europy, czyli kolejny lvl w ewolucji Unii Europejskiej.

Tak zintegrowana Europa byłaby jeszcze poważniejszym graczem w światowej rozgrywce gospodarczej, w której karty rozdają obecnie USA i Chiny.

Niestety, brainlety z Polski i Węgier hamują rozwój w tym kierunku; oczywiście w innych krajach Unii też są ruchy populistyczne, ale na szczęście tych krajów - nie są u władzy.

#europa #swiat #gospodarka #uniaeuropejska #bekazpisu #bekazprawakow #niepopularnaopinia
Wariner - Marzy mi się federalne państwo europejskie, coś na wzór USA - Stany Zjednoc...

źródło: comment_1607093948hHgpGybg9Ekqeof4hugMcw.jpg

Pobierz
  • 146
  • Odpowiedz
ale wracając do meritum, to Polacy w Niemczech w znakomitej większości pracują za minimum. Wiąże się to z brakiem języka i chęcią oszczędności.


@Axim: Kłamstwo. Bylo nawet na wykopie niedawno znalezisko z danymi od nich które przeczy twoim słowom.
  • Odpowiedz
@Axim: zgoda - wiesiek-szparag będzie popychlem. Niestety. Ale zarówno u Hansa, jak i u Janusza.
Mnie bardziej bolało to, że jakiś czas temu bardziej opłacało się jechać do UK czyścić talerze niż wykonywać w PL pracę umysłową.
Na szczęście, ostatnimi czasy jest u nas trochę lepiej.
Ogólnie uważam, że Polska przez te 30 lat poczyniła duży postęp. I to też dzięki tej znienawidzonej unii ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@ediz4: to zmienia, że brexit to nieprzemyślana i zła decyzja nakręcona przez strach tzw "Chav-ów", że m.in. Polacy zabierają im pracę.
Czyli urojenia ksenofobów. Tym razem brytyjskich. To jest pocieszające, że nie tylko w Polsce są takie negatywne zjawiska w społeczeństwie...
  • Odpowiedz
@ediz4 ta jasne, korzystałem zarówno z Polskich, rumuńskich , chorwackich agencji pracy w Niemczech i wnioski mam jednoznaczne.pokacy mogą konkurować tylko z Ukraińcami
  • Odpowiedz
@Wariner: jeszcze 5 lat temu bym się kłócił, że to fatalny pomysł, bo nadal interesy narodowe są głęboko zakorzenione w europejskich społeczeństwach, nawet tych mocno liberalnych, i każdy gra pod siebie, więc nikt tak dobrze nie zadba o nasze interesy jak my sami.

No, ale patrząc na to co #!$%@? *** to głosowałbym jak #!$%@? w hipotetycznyn referendum za oddaniem losu narodu polskiego w ręce bardziej rozgarniętych europejskich polityków. Gorzej
  • Odpowiedz
to zmienia, że brexit to nieprzemyślana i zła decyzja nakręcona przez strach tzw "Chav-ów", że m.in. Polacy zabierają im pracę.

Czyli urojenia ksenofobów. Tym razem brytyjskich. To jest pocieszające, że nie tylko w Polsce są takie negatywne zjawiska w społeczeństwie...


@Kotouak: Bo zabierają tak jak Ukraińcy Polakom w Polsce. Po prostu emigranci pracują za niższe stawki niż autochtoni.
  • Odpowiedz
@Anoniemamowy: tego nie wiemy. Jednak ja dochodzę do wniosku, że może nie teraz, ale za jakieś 2-3 pokolenia, koncepcja państw narodowych będzie po prostu przeżytkiem. Więc trudno w tym wypadku by mówić o jakiś ruchach separatystycznych powodowanych kwestiami narodowościowym. Po prostu świat zmierza w takim kierunku. Imo, ani top dobrze ani źle, po prostu następstwo globalizacji ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@ediz4: wiesz, jeden koniec coś kiedyś wspominał, że jak osoba która nie zna języka, nie ma kontaktów ani kwalifikacji, zabiera Ci pracę, to wnioski nasuwają się same...
  • Odpowiedz
@Wariner: Tylko, że USA są mimo wszystko dosyć jednorodne kulturowo. Natomiast kraje europejskie są diametralnie różne pod względem kulturowym. Są pewne kraje zbliżone do siebie jak np państwa niemieckojęzyczne, benelux, skandynawia czy kraje byłej jugosławii ale nadal to nie jest to samo co np taka minnessota i rhode island.
  • Odpowiedz