Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej mirasy.
W 2010 roku wyemigrowałem do #londyn za praca. Tutaj pracowałem jako #programista15k właściwie przez cały okres emigracji dochodzac do stanowiska leaderskiego.
Niestety z powodu złego stanu zdrowia członka bliskiej rodziny postanowiłem wrócić do Polski. Ostatni raz w kraju bylem w 2013 roku i napawa mnie to lekkim niepokojem co zastane. Z powodów formalnych żona z dwójką dzieci dolaczy do mnie dopiero za kilka miesięcy, wiec będę miał kilka miesięcy zeby znaleźć mieszkanie/ dom i załatwić formalności jak szkoly/przedszkola itd. No i dlatego mam pytania:
1. Zrekrutowalem się do firmy jako team lead SE w Warszawie (do konca pandemii praca remote). Czy stawka 185 pln/h to mało czy duzo? Ile to wyjdzie na czysto? Kazdy kalkulator pokazuje to różnie. Da się za to godnie żyć w Polsce. Jak najprościej otworzyć firmę (oferta jest na b2b)? Da sie to zrobić przez Internet albo na Poczcie lub w Banku?
2. Gdzie i jak szukać mieszkania? Jakieś portale polecacie? A może firma/agencja?
3. Czy żona ze słabym polskim ma szansę dostać prace w Polsce w swoim zawodzie (jest #lekarze #dentysci)?
4. Jak wyglądają rekrutacje dzieci do szkol i przedszkoli?
Dzięki
#emigracja #warszawa #programowanie #kiciochpyta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fc20903b554c8000ab00deb
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania: wybrales zly portal na takie pytania.
Zona musi miec prawo wykonywania zawodu w PL
185 pln/h netto - z obciazen fiskalnych zus(1k z mozliwoscia obnizenia w poerwszych latach), skladka zdrowotna, podatek dochodowy 19%. Matematyke zostawiam Tobie

Mieszkania szukaj na miejscu, do tego czasu wynajmij sobie cos na miesiac-dwa. Nie powinienes miec problemu ze znalezieniem oferty na airbnb
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: moja dziewczyna robiła ostatnio porównania, żeby przekonać programistów czy opłaca się wyjeżdżać i w UK jak chcesz to możesz więcej oszczędzić ale jak żyjesz normalnie to stawka 14k zl brutto/mc w Wawie odpowiada zarobkom £90k brutto/rok w Londynie aby utrzymać podobny standard życia.
Używala jakiegoś kalkulatora do porównywania zarobków i poziomu życia w danych krajach.
Mógłbyś znalezc taki kalkulator w necie i sprawdzisz sobie jak Twoj poziom życia będzie wyglądał
@AnonimoweMirkoWyznania: stawka jak na pandemiczne realia bardzo spoko zakładając że to netto na fakturze b2b. Czy da się za to godnie żyć to zależy od twojego apetytu, ale z drugą podobnie zarabiającą osobą raczej niczego nie będzie ci brakować. Jak tylko wbije ci 6 miesięcy zatrudnienia spokojnie dostaniesz kredyt na dom/mieszkanie a możliwe że bank uzna to co miałeś w UK i da ci od razu.

Co do uznania prawa wykonywania
14k zl brutto/mc w Wawie odpowiada zarobkom £90k brutto/rok w Londynie aby utrzymać podobny standard życia.


@Pojedynczy: Nie, to nie bedzie podobny stan. Masz duzo mniej mozliwosci w Warszawie.

Dobry bait, tacy ludzie jak OP nie zadają tego typu pytań na Wykopie, szanujmy sie.


@alerek2222: Nawet sobie nie wyobrazasz jacy ludzie sa na wykopie. Szczegolnie jezeli chodzi o it. Znajdziesz sporo osob ktore zarabiaja 50k +.