Wpis z mikrobloga

Reklama na stanowisko Solution IT Architekt :D
#rekrutacja prowadzona na #wykop - oferta jest przebeczna z kilku względów:
- nazwa stanowiska (no albo po polsku albo po angielsku, a tutaj mamy "total ingrisz")
- umowa o pracę z kwotą brutto, a nie netto (w IT to śmiech)
- stawka (tak jakieś 40% stawki rynkowej dla takiego stanowiska) - kto się na takim stanowisku poniżej 20k netto schyli?
- brak podania miasta

Trochę takie śmieszki dla #programista15k
#bekazhr #mediamarkt
kamillus - Reklama na stanowisko Solution IT Architekt :D
#rekrutacja prowadzona na ...

źródło: comment_1606482288h5YLm2pdM75hZPpEUZnf9b.jpg

Pobierz
  • 57
@yggdrasil: siedzę w branży od 20 lat więc z tym młodym wilczkiem nietrafione. I nie - w IT standardem podawanie jest kwot netto i również takie umowy na UoP. Oczywiście trafiają się janusze, którzy próbują forsować brutto i potem pracownik budzi się z ręką w nocniku, ale to... januszerka.
@yggdrasil: zatrudniam ludzi i chcieli mieć kwoty netto na umowie. Księgowa/kadrowa to rozlicza. Programistów nie obchodzi kiedy wejdą w drugi próg, co miesiąc na konto spływa taka sama kwota. Jak rząd podniesie podatki to też odbija się to wprost na pracodawcy, a pracownik tylko na pasku widzi, że mu maowiecki zabiera więcej. Jednak do gara ma co włożyć. Podawanie kwot brutto to jak podawanie długości fiuta razem z kręgosłupem.
@kamillus: Skąd księgowa zna netto pracownika? Pracownicy podają Ci ile np. zarabiają ich żony? Co jak zmieni się dochód żony? Wtedy przy rozliczeniu rocznym robicie wyrównanie? Jak to wygląda? Robicie na każdy miesiąc aneks do umowy? Jeżeli pracownik dostanie z jakiegoś powodu zwrot podatku to wam oddaje? Co jak pracownik wykorzysta limit składek? Wtedy robicie aneks do umowy i obniżacie mu brutto, żeby czasami nie miał więcej pensji? Co jak pracownik
@yggdrasil: każdy z nich jest w drugim progu, w sumie nie wiem jak rozwiązuje to typek, który ma żonę, koleżanka jest singlem, ma na umowie kwotę netto, nie robi żadnych kombinacji, po prostu dostaje kwotę z umowy na konto i tyle. W poprzedniej firmie przejechała się na kwocie brutto na umowie, bo premie i drugi próg porozliczali tak, że musiała dopłacać podatek.
Serio nie wiem jak można w 2020 roku jako
@kamillus: Tylko ja pytam skąd wiesz jakie jest netto? Jako pracodawca ludziom zatrudnionym na UoP opłacasz zaliczkę na podatek dochodowy, składki itp, a resztę przelewasz na konto i to jest netto pracownika. Teraz taki pracownik sobie zakłada IKZE, wpłaca 1000 zeta i dostaje zwrot podatku. Zabierasz mu to? Przecież dostał więcej netto. Ja serio pierwszy raz się spotkałem z takim podejściem, a pracoałem na UoP jeszcze rok temu zanim założyłem własną
@yggdrasil: nic się nie dzieje jak dostanie zwrot. Umowy podpisane są na netto, dostaje swoją kwotę, a co potem z tym robi firmy to nie interesuje. Tutaj jestem odpowiedzialny za rekrutację ludzi dla siebie i mało mnie obchodzi jaki to generuje narzut pracy dla księgowej/kadrowej. Wiem, że nie tylko my mamy takie podejście, a raczej jest to powszechna praktyka w tej branży. Z rozliczaniem się w brutto kojarzy mi się z
Na uop zawsze masz podane brutto, tak samo jak masz kontrakt z firma z USA to masz podane brutto rocznie.
Nie szukaj sobie dziury tam gdzie jej nie ma. Tak naprawdę to nie wiadomo co będziesz robić bo opis stanowiska jest zrobiony przez jakaś pipke z HR która umie pisac ładne zdania ale bez konkretów wiec tez ciężko powiedzieć czy 16k to mało czy dużo.
Przypierdzielasz się Pan i tyle.
siedzę w branży od 20 lat


@kamillus: no, ja tez mam komputer w domu od 20 lat.

w IT standardem podawanie jest kwot netto i również takie umowy na UoP. Oczywiście trafiają się janusze, którzy próbują forsować brutto i potem pracownik budzi się z ręką w nocniku, ale to... januszerka.


@kamillus: no widzisz, a wg moich obserwacji jest na odwrot, jak to nie b2b to tylko jakies firmy krzaki podaja