Wpis z mikrobloga

mirki pijcie ze mna kompot, wlasnie podpisalem kredyt na kupno domu:)
nie idealny, ale w sam raz
wiem ze duzo ludzi uwaza ze to zly czas na kupno i w sumie moze to byc paczatek wielkiego kryzysu, ale walic to, raz sie zyje!
poza tymu mnie ceny sa na tyle szalone i zwiekszaja sie ciagle, skladalem oferty na dom od 2 lat i nigdy nie byly akceptowane (a byly nawet wieksze niz ceny ofertowe), w Belgii jest jednak calkiem inny rynek, wielu bogatych ludzi i wielu pracownikow instytucji
przeprowadzka w styczniu badz lutym i bajka:)

#nieruchomosci #dom #bruksela #belgia
  • 49
@tluczek_do_kartofli: inwestycyjnie to nie wiem bo tu sa duze koszty
podatek od kupna domu we Flandrii to 6% jak nie masz innego, 10%normalnie
w brukseli 12.5%

12.5 % cholernego podatku za kupno domu!

ale fakt, domy ciagle drozeja tutaj, ja kupilem w fajnym miejcu, wiec mam nadzieje ze bede zadowolony

ja kupuje dom za troche ponad 500k euro co z kosztami daje sporo wiecej
ale powiedzmy 200k daje ze swoich, wiec
@theoforos1: w brukseli da sie kupic za 550k dom. ale do remontu albo na dzielni niezbyt bezpiecznej
w fajnej dzielni ostatnio znajomi chcieli kupic, dom caly zagrzybiony, na scianach grzyb 2x2 metry, wszystko przezarte, masakra
poszedl za ponad milion, wiec odpuscili bo ich max to byl 750 na taki stan
@wykopowy_brukselek: Weź przestań, te podatki za kupno nieruchomości tutaj to jakaś porażka. I ceny nieruchomości w Brukseli w ogóle. Już mnie to boli na samą myśl, ale jeśli zostaniemy tu jeszcze kilka lat, to poważnie rozważymy temat. ¯\_(ツ)_/¯

Koleżanka z pracy kupiła ostatnio mieszkanie bodajże w 1970; belgijskie 120m2 za 275k+ podatki, więc byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ceną, a podobno w dobrym stanie.