Wpis z mikrobloga

Jadąc w pon rano do pracy zaliczyłem swoją pierwszą stłuczkę. Przywaliłem w Leona, babeczka za światłami zaczęła hamować, ja się zagapiłem i nie zdążyłem (zdjęcie poniżej). U mnie cały przedni zderzak rozwalony i zgnieciona maska. Spisaliśmy oświadczenie o mojej winie i rozjechaliśmy się. Chciałem ugodę i dać kasę, dziś mąż babeczki (na niego auto), był u znajomego blacharza i oznajmił, że malowanie tylnego zderzaka, nowa tablica, podświetlanie tablicy, listwa zderzaka - 790 PLN i dodał, że nie wiadomo czy zderzak cały (po jego zdjęciu się dowie). Dodam, że ubezpieczenie na ojca, który raczej nalega na dogadanie się, żeby nie dostał po zniżkach. Co robić, olać niech ubezpieczyciel płaci, czy się targować?

#stluczka #kolizja #wypadek #motoryzacja #auto
MatVego - Jadąc w pon rano do pracy zaliczyłem swoją pierwszą stłuczkę. Przywaliłem w...

źródło: comment_1606240915VdFEqZoUgXzy1YEXQDrALK.jpg

Pobierz
  • 25
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MatVego: idźcie do ubezpieczyciela. Niech ogarnie temat ile Was wyjdzie ta zwyżka. Na 100% tka jak piszą wyżej nie będzie to 790zł. Dobrą opcją jest podpytanie o opcje "Ochrona zniżek" przy podpisywaniu nowej umowy ;)
@MatVego: przecież tu nie ma nic do roboty, na takie rzeczy robi się małe zaprawki, poleruje i tego nie widać, zwłaszcza że i tak zaraz to brudem zajdzie i ani tyle nic nie zobaczysz
nie dogaduj się, typ od ubezpieczyciela za tego strucla dostanie jakieś grosze a zwyżka będzie ze 100-200 zł może, dałbym se #!$%@? uciąć że tego nawet nie będzie robił
odpisać, że za tyle to wezmę tego Seata?


@MatVego: ja bym chyba tak zrobił
ogólnie z tablicą to buja bo po pierwsze to jest 80 a nie 90 zł a po drugie to i jednej nie dostanie
@MatVego: Uwielbiam takie tematy xD Uebzpiecznie płacisz właśnie na wypadek takich sytuacji. U nas jest jakaś dziwna chęć "dogadania" się, choćby i tysiaka, byleby nie stracić tych cennych 200 zł zniżki w przyszłym roku xD
@SpalaczBenzyny: no to ile dostanie za zderzak, 600 zł? 800? tablica nawet nie jest uszkodzona, ramka na tablicę to koszt 5 zł, listwy mu pewnie nie policzą bo wejdzie jako część zderzaka, podświetlenia tak samo, chyba że jednak mu zwrócą tą oszałamiającą złotówkę za nową żarówkę, bo nic więcej się raczej od takiego puknięcia nie uszkodziło
cudów nie będzie, to stary vag, przedni zderzak do ibizy z 2005 sam kupowałem za