Wpis z mikrobloga

@matinho10: generalnie opinie bazują na subiektywnych ocenach i dowodach anegdotycznych. Znacznie bardziej oręduję za zwiedzaniem, gdzie można się czegoś ciekawego dowiedzieć i nauczyć, a nie spędzać czas na rekreacji lub modlitwach. Mimo to zaznaczyłem, że typ się po prostu w porządku zachował, bo zwraca w pełni zaliczki oraz wyjaśnia przyczynę. Nie mam do niego żadnych zarzutów.
@Bielecki: o czym ty piszesz, masz instytucje spowiedzi ktora pozwala zrobic doslownie wszystko i dalej jestes w klubie. Tutaj ksiadz wyszedl przed szereg i po prostu wydalil ze wspolnoty "zablakana" owieczke, gdzie jest kosciol dialogu? W dodatku jeszcze ta kara w postaci zakazu udzialu w wycieczce, troche zenujace. Gdzie tutaj jest misyjnosc, drugi policzyk, cokolwiek z cherzescijanskich zasad? Dzisiaj owieczek sporo, to kosciol ich nie liczy, nimi rowniez sie nie liczy.
@Bielecki: Aha, ksiądz pedofil to jest cacy, to się mieści w katolickiej grupie. Dziewczyna pójdzie na protest już Uuu real shit. Co to ma z chrześcijaństwem w ogóle wspólnego? Bo jeśli mnie pamięć nie myli to jeszcze na krzyżu Chrystus mówił do „nawróconego łotra” jeszcze dziś będziesz ze mna w niebie. Ale pewnie to chrześcijańskie miłosierdzie nie dotyczy kobiet.
@CJMac: jak ja gardzę tym polskim podskórnym katolicyzmem- oczywiście, kościół robi wiele złego w Polsce, wszyscy to widzimy, ale ślub musi być kościelny, bo tradycja, dziecko na religię też poślemy, potem jeszcze na wyjazd z kościółkowej organizacji wyślemy. A potem zdziwko że trzeba protestować
ja nie wiem w czym problem. Będąc w katolickiej grupie chyba wiadomo jakimi zasadami się tam kierują? Nie ma tutaj żadnego obrażania, jako ludzie o innych wartościach moralnych mają prawo wybrać z kim chcą jechać, a z kim nie, zaliczka będzie zwrócona, wszystko kulturalnie. Jedyne do czego mogę się przyczepić to sformułowanie "morderstwo dzieci".


@Bielecki: dokładnie ponadto nigdzie nie ma udowodnione, że ten ksiądz wystalkował ta matkę, mogli po prostu należeć