Wpis z mikrobloga

@jarzyn86: moze tak byc, wytlumaczysz mi to?

Specem nie jestem, biore wikipedie i czytam. Nie ma tu drugiego dna.

Sakrament pokuty i pojednania – chrześcijański obrzęd oczyszczenia z grzechów. Jest uznawany za drugi, po chrzcie, „sakramentalny znak, który ukazuje i zarazem urzeczywistnia pokutę i pojednanie”[1]. W obrzędzie tym wierni indywidualnie odsłaniają spowiednikowi swoje grzechy i swój stan człowieka poddanego grzechowi. Postanawiają wyrzec się grzechu i z nim walczyć. Przyjmują nałożoną
  • Odpowiedz
@hoszak pierwszym warunkiem jest szczery żal za grzechy, tutaj zakładam, że jeśli te osoby wciąż uczestniczyły w protestach nie został on spełniony, zakładam, że jakby był żal i przyznanie się do błędu to rozmowa z księdzem też byłaby zupełnie inna.

Abstrachuje kompletnie od tego czy faktycznie udział w protestach można rozpatrywać w kategoriach grzechu
  • Odpowiedz
@CJMac: J---e ten kosciol i papistow, ale jak sie p---------e kosciola nie podoba to sie nie chodzi do niego i omija sie szerokim lukiem. Bo pozniej przez takich ludzi w Polsce sie bierze 75 proc. katolikow przy jakis badaniach statystycznych. Ale pewnie w----------e wafelka, zeby doatac tablet bylo wazniejsze.
  • Odpowiedz
@Budwajzer: Wiesz co mysle, najlepiej by bylo jak by sie kazdy po prostu przed soba spowiadala i dbal kazdego dnia o to zeby nie popelniac bledow ale nie w tym rzecz

@Henryk_Chinaski: @jarzyn86: No wszystko sie zgadza, tak wyglada model teoretyczny. Teraz porozmawiajmy o praktyce naszego kosciola na wzor ludowy, wrecz literalny. Wiekszosc chodzi do spowiedzi a posob automatyczny, bezrefleksyjny, jest oczekiwanie zeby powiedziec jakies grzechy
  • Odpowiedz
  • 4
@CJMac przyjdzie czas kolędy to ksiadz momentalnie zapomni o tym ze popieraliscie strajki i wykluczył Was ze wspólnoty ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 1
powinnaa odpisac ze dziekuje za kontakt. bo też vwlasnie miala pisac ws rezygnacji corki z uwagi na oiczne doniesienia o pedofilii w kk xd
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@CJMac: powinni oddać podwójna zaliczkę i zwrócić koszta przygotowania. Tak poza tym wszystko ok, jeszcze Oliwia zdrowie psychiczne zachowa.
  • Odpowiedz
a ja nie wiem w czym problem. Będąc w katolickiej grupie chyba wiadomo jakimi zasadami się tam kierują? Nie ma tutaj żadnego obrażania, jako ludzie o innych wartościach moralnych mają prawo wybrać z kim chcą jechać, a z kim nie


@Bielecki: Problemu nie ma choć, zaostrzenie prawa do aborcji popiera jakieś 20-30% osób w Polsce, a katolików jest wg kościoła ponoć ponad 80%. Takie wyrzucania ludzi za jakiś grzech (tutaj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@CJMac: w sumie prawidłowo. Nie rozumiem czemu polaki pchają się we wspólnoty religijne, których absolutnie podstawowych zasad nie szanuja, nie przestrzegają i z którymi walczą. Aborcja, s--s przedmałżeński, LGBT, antykoncepcja...
  • Odpowiedz