Wpis z mikrobloga

Ale zdecydowana większość ludzi i tak głosuje na partie i będzie popierała ich stanowisko usprawiedliwiając to koniecznością walki z tymi drugimi. Przy takim poziomie debaty, jak obecnie, wynik referendum nie będzie się znacząco różnił od dyskusji w parlamencie. Mało tego, może być mocno zaburzony poprzez generalną niechęć do uczestnictwa w wyborach, a dużą mobilizację wśród wszelakich skrajności.


@TenTypZez: PiS ile miał poparcia? 44% Podczas ostatnich miesięcy te poparcie mocno spadało. Myślę że głosy opozycji połączone w referendum miały by szanse przebicia.

Nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale próbujesz podważać sens referendum w zamiast oferując szambo które obecnie mamy z milionami wściekłych ludzi na
  • Odpowiedz
@Kozajsza ktoś wreszcie zrozumie że ludzie na Kukiza jak i na Holownie głosują dla tego że nie ma na kogo? Głosowanie na PiS/PO to skrajny kretynizm konfa światopoglądowo średniowiecze. Na kogo chcesz głosować? Na psl który łatwiej przekupić niż matki 500+?
  • Odpowiedz
Jak to się stało, że w niektórych grupach wiekowych więcej osób jest za aborcją przy zagrożeniu zdrowia matki, niż przy zagrożeniu życia matki?


@TenTypZez: Ja to rozumiem tak, że w niektórych grupach większy procent uważa, że aborcja powinna być dozwolona już kiedy tylko zdrowie jest zagrożone, a w niektórych dopiero kiedy życie jest zagrożone.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kozajsza Osobiście popieram aborcję na wzór zachodnich krajów. Ale nie da się aktualnie tego wprowadzić w Polsce. Najpierw trzeba wprowadzić edukację w tej kwestii. Ten sam mechanizm działa ze związkami homo. Zwróć uwagę jak zmanipulowani będą ludzie po 8 latach rządów PiSu.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: Referendum teraz nie jest żadnym rozwiązaniem. Zaczynając od niemożności kompromisu, kontynuując poprzez stan epidemiologiczny, a kończąc na tym, że nie są w żaden sposób wiążące dla rządu. Poza tym nawet nie można podważyć wyroku TK bez zmiany konstytucji, a tego opozycja nie poprze. Idea referendum jest fajna, ale w praktyce to wygląda zupełnie inaczej.

Tak idealnie, to takie sprawy powinno się rozważać po prostu na tej zasadzie, że prawa
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: Czy w Szwajcarii mają takie same prawo i społeczeństwo, jak w Polsce? No nie wydaje mi się. Kurde no wyjdźmy z Korwina i patrzmy realistycznie, bo takie dyskusje o tym jak powinno być w idealnym świecie nic nie wnoszą.
  • Odpowiedz
najlepsze jest to, że kotłownia nawet nie jest żadnym politykiem, ani nawet aktywistą. Jest kolejnym celebryckim pajacem, który wbił się w politykę i wydaje mu się, że zbawi polskę "dialogiem" xD


@Soojin21: Uuu, aż tak piecze że Lewica ma 6% a PL2050 już goni KO? Doskonale, ma piec ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Kurde no wyjdźmy z Korwina i patrzmy realistycznie, bo takie dyskusje o tym jak powinno być w idealnym świecie nic nie wnoszą.


@TenTypZez: Właśnie ty dążysz w korwinizmy że trzeba dyktatora i władze jednej partii. Trza nauczyć polaczków decydować o sobie, albo zróbmy tutaj korwinistyczny kraj parówkowy i miejmy nadzieje że dyktatorem będzie libertarianim, a nie Kaczysta.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: Ja absolutnie nie jestem za dyktatorem i władzą jednej partii. Demokracja jest dużo skuteczniejsza wtedy, gdy ma jasno określone procedury, niezmieniane po każdych wyborach. Obecnie procedury mamy takie, że wynikiem referendum rządzący mogą się podetrzeć i takie są fakty.
  • Odpowiedz
@TenTypZez: Obecny system przestał działać. PiS pokazał że takie twory jak konstytucja, prawo, dobro obywateli i ojczyzny nie istnieje. Jest to mżonka. Trzeba zbudować od nowa, a skoro musimy budować system od nowa to zbudujmy go dobrze. Sytuacja w której konstytucja jest papierem który jest ważny albo nieważny (zależy czy na rękę to reżimowi) pokazuje upadek systemu. Tak czy siak trzeba będzie to przebudować. Nawet nie mamy trójpodziału władzy.
  • Odpowiedz
@KochanekAdmina: No właśnie dlatego w obecnym systemie rozwiązywanie konfliktu za pomocą referendum to wkręcanie śrubek przy pomocy salcesonu, a jakąkolwiek rozmowę o naprawie kraju możemy rozpocząć dopiero po nowych wyborach, oby rychłych.

btw: Wyrazy szacunku za przedstawianie własnej opinii, zamiast jechania sloganami jednej ze stron. Choć się z tobą nie zgadzam, to i tak doceniam.
  • Odpowiedz
trochę desperacko z tym 2013, tym bardziej że wiesz, że od tego czasu wiele zmieniło się w jego życiu i potem wypowiadał się w tej kwestii w inny sposób


@Rapidos: a co konkretnie się zmieniło? Bo jeśli tylko to, że wszedł do polityki jako centrysta, i jeszcze na fali protestów zacznie popierać dawny kompromis aborcyjny, to będzie trochę wiało hipokryzją (co za zaskoczenie w polityce).
  • Odpowiedz
@wkrk: Poznał swoją obecną partnerkę (deklarowała, że była przeciw naruszaniu kompromisu), wziął z nią ślub, urodziła mu się córką. Przy okazji pewnie jeszcze wiele innych rzeczy, o których nie wiemy, ale myślę, że to już dostatecznie dużo, żeby pewne kwestie w życiu przewartościowac.
  • Odpowiedz
@Kozajsza: jakim trzeba ograniczonym intelektualnie, aby nazywać Hołownię prawakiem? ( #bekazprawakow ).
Akurat przy aborcji ma rację, bo w takim z------m narodzie jakim są Polacy, kompromis jest jak najbardziej najlepszą opcją. Dodatkowo jest katolikiem i nie dość, że jest za kompromisem, to chce oddzielić kościół od państwa. Faktycznie GIGA PRAWAK!

Zresztą @Rapidos już was wyjaśnił. Jesteście tacy sami jak pisiury czy inni konfederaci.
  • Odpowiedz