Wpis z mikrobloga

@MilionoweMultikonto: To chyba znajdą kogoś, kto umie dobrze kłamać w CV ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wyobrażam sobie, że można znać na rozsądnym poziomie te wszystkie obszary, chyba, że ma się 25 lat doświadczenia, ale to wtedy już raczej dyrektor IT a nie admin :D
@GienekZFabrykiOkienek: nie przesadzajmy, to jest ogłoszenie na juniora ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To chyba znajdą kogoś, kto umie dobrze kłamać w CV ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie wyobrażam sobie, że można znać na rozsądnym poziomie te wszystkie obszary, chyba, że ma się 25 lat doświadczenia, ale to wtedy już raczej dyrektor IT a nie admin :D


@D_Train: Nie wiem co ty robisz w robocie, ale większość adminów z kilkuletnim doświadczeniem w jakimś outsourcingu będzie spełniać te wymagania ¯\_(ツ)_/¯ AD,
@GienekZFabrykiOkienek: Nie wiem co Ty robisz w robocie, ale żadna poważna firma nie będzie wymagała od admina znajomości wszystkich chmur, wsparcia desktopów, zarządzania siecią a w międzyczasie dłubania w MECM / AD / GPO. To brzmi jak kołchoz, gdzie wszystko co jest podpinane do prądu jest odpowiedzialnością administratora.
No ale tu jest Polska, tu w robocie się #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@D_Train: to chyba czytasz inne ogłoszenie niż my. Nikt tam nie pisze o wszystkich chmurach tylko o zrozumieniu rozwiązań chmurowych. Nikt nie pisze o zarządzaniu siecią tylko o zrozumieniu zagadnień. Możesz wierzyć lub nie ale admin który nie wie co to subnet albo gateway nie nadaje się do niczego. I w ogóle się nie dziwię że chcą przynajmniej dwóch lat doświadczenia z AD bo to akurat podstawa bezpieczeństwa w firmie. To
Nie wiem co Ty robisz w robocie, ale żadna poważna firma nie będzie wymagała od admina znajomości wszystkich chmur, wsparcia desktopów, zarządzania siecią a w międzyczasie dłubania w MECM / AD / GPO


@D_Train: To, że bezpośrednio nie dłubiesz w tym wszystkim nie znaczy, że nie potrzebujesz wiedzy na ten temat. Nie administruję w robocie AD, ale to nie znaczy że nie muszę wiedzieć jakie atrybuty ma standardowo user albo jak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@GienekZFabrykiOkienek: @D_Train: przecież to klasyczny admin z ok. 5 letnim doświadczeniem. Mogliby tam spokojnie wrzucić jeszcze zaawansowanego powershella i tak większość osób która zna się na rzeczy by się lapala. Większość technologii tam wymienionych jest dość prosta i nie trzeba doktoratu żeby to ogarniać. Z opisu stanowiska wynika że to operator od końcówek, więc musisz znać podstawy Azure AD / Windows Server / MDM itp. To nie jest rocket science
@adibor: @geringxes: @GienekZFabrykiOkienek: @Koliat: @ProgramistaCalkiemSporoK:
Panowie ale ja jestem adminem w bardzo rozległej organizacji i praktyka z jaką się spotkałem polega na tym, że jeśli ktoś jest adminem to zna się na swojej działce i tyle, ja rozumiem, że każdy musi znać postawy działania komputerów i AZ-900 + CCENT, ale to już jest praca na pełen etat, a tutaj dochodzi jeszcze do tego obsługa CMDB, wsparcie techniczne
@Koliat: No myślę, że akurat znajomość fizycznej budowy serwera to wcale nie jest wymaganie z dupy biorąc pod uwagę, że czasami trzeba przepiąć kabelek w serwerowni albo ustawić RAID na nowym serwerze jeśli mówimy o pracy admina ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@D_Train: mam wrażenie że odbierasz wpis typu "manage tickets and cmdb" jako "ty je wdrażasz i utrzymujesz". A chodzi tutaj raczej o to żebyś umiał skorzystać z ServiceNow czy czegośtam do odebrania ticketa, przekierowania, dodania wpisu czy załącznika. Tak samo z CMDB. Jak robisz decomm lub update systemu to masz odpowiednio zmienić wpis itd. Co do supportu to też nie panikuj bo przy rozmowie kwalifikacyjnej możesz po prostu zapytać ile czasu
@geringxes: Widzisz, takie nieścisłości powodują, że w którymś momencie w czasie ktoś przyjdzie do Ciebie z zadaniem wrzucenia czegoś co CMDB, bo przecież masz napisane w umowie, że to umiesz. Bo manage = zarządzanie, także chyba mam rację.
Po prostu nie rozumiem tak ogólnikowego podawania wymagań, to nie jest trudne napisać od razu w ogłoszeniu co ile zajmuje? Szczególnie, że rekruterka sama do mnie napisała. Czy ja jestem duchem świętym żeby
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@D_Train: przy czym podstawowa konfiguracja to trochę co innego niż zarządzanie hostami wirtualizujacymi SCVMM /vCenter albo zarządzanie macierzami storageowymi ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Można w dobrym stopniu ogarniać Windows Server, Azure AD, platformę Microsoft 365 oraz podstawy deweloperki i inne - nauki jest dużo, ale to nie jest coś niemożliwego
@geringxes: Ja mam na LinkedIn zaznaczone, że nie szukam roboty a i tak piszą, więc już mnie coś trafia. Nie chcę blokować PW, bo często dostaję ciekawe informacje na temat konferencji czy wydarzeń.
@Koliat: Ale z tego ogłoszenia nie wynika czy będziesz odpowiedzialny za maciorę albo patrzenie czy któreś maszyny wirtualne potrzebują sztywnej rezerwacji zasobów bo vRealize pokazuje, że ich wydajność jest słaba. To jest mój punkt, masa ogólników, z