Wpis z mikrobloga

75 lat temu rozpoczęła się największa farsa we współczesnej historii,


Spośród setek tysięcy, jeśli nie milionów Niemców, którzy byli odpowiedzialni za niewyobrażalne zbrodnie wojenne i okrucieństwa podczas II wojny światowej, tylko kilkuset zostało skazanych i poniosło odpowiedzialność za te potworne zbrodnie.
Wszyscy inni psychopatyczni mordercy i przestępcy zostali wkrótce zrehabilitowani przez zachodni rząd Niemiec i właściwie wrócili do dawnego życia w zachodnich Niemczech, które pomagali odbudować i stali się integralną częścią jego społeczeństwa, przemysłu oraz też polityki.

Prawda jest taka, że Niemcy nigdy tak naprawdę nie zostali denazistowani (Po niemiecku Umerziehung, nie wiedziałem jak to nazwać ze względu na kontekst).

Zdecydowana większość nazistowskich przestępców uszło to na sucho.
Tysiące z nich zostało wysłanych do Stanów Zjednoczonych, podczas gdy trwały testy norymberskie, oni trafiali na rządową listę płac administracji amerykańskiej (operacja paperclip).

Farsa, którą były procesy w Norymberdze, pomogła przekonać świat, że nazistowski reżim został pokonany i że sprawiedliwości stało się zadość, podczas gdy w rzeczywistości naziści nigdy nie zapłacili za swoje zbrodnie, przy tym żyli w wygodnym życiu, opłacani przez amerykańskich podatników pieniędzmi za pośrednictwem planu Marshalla, otrzymali również dzięki USA pomoc w utworzeniu republiki federalnej Niemiec Zachodnich.

Wniosek z tego tekstu jest jeden


#ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu
Pobierz ModelCocomo - 75 lat temu rozpoczęła się największa farsa we współczesnej historii, 
...
źródło: comment_1605881500ytl7UYQff56bzxLJz0QixQ.jpg
  • 58
@ModelCocomo: Jasne jest, że sądzonych oraz skazanych na śmierć niemieckich zbrodniarzy hitlerowskich powinno być wielokrotnie więcej. Pierwsze z brzegu przykłady: Heinz Reinefarth i Wilhelm Koppe, którzy jak najbardziej zasłużyli na śmierć. Karę powinien był ponieść również Hans Globke, który w 1953 wszedł do rządu Adenauera. I nie jest tajemnicą, że władze RFN po tym, gdy RFN stała się w pełni suwerennym państwem, z rozmysłem unikały pociągania do odpowiedzialności esesmanów. Choć trzeba
@Gruby_Wujo Jakbyś czytał dzbanie moje poprzednie odpowiedzi do OP'ki tamtego wpisu to byś wiedział jakie mam nastawienie do tych ludzi. Oni byli bezpośrednimi odpowiedzialnymi za zbrodnie, to oni wydawali rozkazy, oni planowali i wydawali polecenia żołnierzom.

To tak jak byś kazał ukarać KAŻDEGO żołnierza Wehrmachtu, a nie rząd (bo ludzie na zdjęciu stanowili w III Rzeszy rząd)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@XIONC_CI_MORDE_LIZAL: czyli jak ukradniesz milion złotych to jesteś złodziej ale jak uktadniesz dyche to jest ok.


Albo masz rigcz albo nie. Muzułmanie zabijają bo religia im kaze. Niemcy zabijali bo firer kazał. Jakie jeszcze wytłumaczenia są Ci potrzebne?

Ja wiem, jedna śmierć to tragedia a milion to statystyka.
@Gruby_Wujo A czy religia jest kimś? Kimś kogo można oskarżyć? Kimś kto stworzył jawną, unormowaną prawnie strukture?

Co ty #!$%@? w ogóle? XDDDDD

Jeżeli będziesz sobie szedł ulicą, będzie mijał się chłop z psem na smyczy, pies będzie agresywny, będzie się rzucał i ten chłop celowo spuścić tego psa ze smyczy i będzie podjudzał tego psa w celu zaatakowania ciebie i ten pies cię pogryzie.

Powiedz mi, kto powinien za to odpowiedzieć?