Wpis z mikrobloga

Wykop szanuje kobiety albo na wykopie nie ma mizoginii, odc. 2137

Pan @eoneon wrzucił wczoraj dyskusję dwóch filozofek. Jak na zjawisko dwóch pań dyskutujących o filozofii reagują wykopki? Oto cytaty:

1)

filozofki z Kultury Liberalnej/UW

no to już wiadomo z kim ma się do czynienia xD zakop za #rakcontent


2)

Baba przeczytała Umberto Eco, znalazła jeden punkt wspólny i wszędzie widzi faszyzm.


3)

ok, obejrzałem. Obie Panie nie mają żadnego pomysłu na Polskę, jedyne czego chcą to to byśmy byli chwaleni przez "zachód", nie ważne czy pomysły "zachodnie" są dobre czy nie (nielegalni imigranci). One marza o tym, by był ktoś mądrzejszy i wszystkiego pilnował, a one będą mogły sobie czytać Harlekiny.


4)

Wysłuchałbym pań. Ale za względu na parytety, dodatkowe punkty i inne zachęty zaczekam aż wypowie się filozof, bo przypuszczam że panie pochodzą z negatywnej selekcji.


5)

Filoco? Zakop.


6)

Pani Kierownik tez odmieniasz Kierowniczka? A Pilota ktory jest kobieta?


Ale to jeszcze nie wszystko. Karolina Wigura napisała książkę o emocjach. Pewien wykopowicz poczuł się w obowiązku podzielić się odkryciem, że nie ma dziedziny wiedzy, do której należy to dzieło:

no właśnie jedyne co znalazłem to tą książkę i nic więcej czyli nie ma czegoś takiego jak "socjologia emocji" ( ͡ ͜ʖ ͡)

podaj mi jakieś INNE źródło bo w nauce obowiązuje zasada 3 czyli jak są 3 potwierdzone źródła to coś można uznać za rzeczywiste a jak na razie podajesz mi jedno.


Okazuje się że psiogłowcy są rzeczywiste, bo zaręczam, że o ich istnieniu mówi więcej źródeł niż 3.

Inny doskonale rozumie praworządność i nie waha się, aby głosić swoją dobrą nowinę światu:

To ta praworządność to co to w końcu jest? Narzucanie swojej woli innym członkom UE? Że mamy np. przyjmować > uchodźców bo tak ktoś w Brukseli powiedział? A gdzie jest w Unii Europejskiej wola obywateli państw Unii Europejskiej? W > dupie?

UE jako koncepcja nie jest zła, ale nie może być ona ideologicznie zacietrzewiona w którąkolwiek stronę.


Nasz wykopowy prawnik ma też kolegę:

Znowu ta mityczna praworzadnosc, czyli wyimaginowane widzimisie biurokratow z Brukseli...


Czyli praworządność w ich umysłach została utożsamiona z propozycją przyjęcia kilku tysięcy imigrantów kilka lat temu. Oto jakie spustoszenie czyni propaganda.

No i na sam koniec odnośnie do parytetów na uczelniach. Obrońcy praw mężczyzn powinni je popierać, bo akademia staje się instytucją coraz bardziej sfeminizowaną, a akty prawne wprowadzające parytety mówią zazwyczaj nie o "kobietach", tylko o "płci niedoreprezentowanej". Ale dojście do takich wniosków wymagałoby połączenia dwóch kropek, a taki wysiłek umysłowy bywa w niektórych przypadkach niebezpieczny dla życia i zdrowia.

Na koniec przypominam, że to wszystko wypowiedzi z JEDNEGO znaleziska, które nawet nie weszło na główną. Polecam wykopać swoją drogą: https://www.wykop.pl/link/5807177/karolina-wigura-w-kilka-minut-podsumowuje-tzw-nieliberalna-demokracje/

#polityka #4konserwy #neuropa #bekazprawakow #bekazpisu
Pobierz a.....n - Wykop szanuje kobiety albo na wykopie nie ma mizoginii, odc. 2137

Pan @e...
źródło: comment_1605771337TPc2h6XnMb5yk2zfzCDFFg.jpg
  • 23
@am_anfang_war_napoleon:

Dla mnie to jest niepojęte. Żyjesz w świecie gdzie masz nielimitowany praktycznie dostęp do każdego opublikowanego dokumentu w EU. Jeszcze idą ci na rękę tłumacząc to na twój język, żebyś nie musiał się męczyć, a i tak znajdą się ludzie którzy zamiast faktycznie zapoznać się z informacjami będą powielali głupotki z jakichś mediów i for xD
Oto cytaty


@am_anfang_war_napoleon: Wierz lub nie, ale obudziłem się z myślą, że zrobię wpis oparty na tych cytatach; dzięki za wyręczenie mnie.

Tam były jeszcze inne smaczki, cała galeria osobliwości, np. gość wykopujący namiętnie prawy.pl, TVP i Lurkera, któremu niesamowicie przeszkadzał brak tagu polityka, niepotrafiący napisać pół zdania po polsku #grammarnazi, itd.

Wot, śmietanka.

PS: Może gdzieś na świecie są miejsca, gdzie równouprawnienie poszło za daleko, ale w Polsce i
@AliShaheedMuhammad: Wymieniłem z typem wczoraj kilka postów pod tym znaleziskiem i jedyne co mi przychodzi do głowy:
- straszliwie zmanipulowany umysł, który próbuje powtarzać i rozpaczliwie bronić treści, które zostały mu podsunięte przez propagandę
- nieudolny troll, z którym nawet stykanie się w komentarzach pozostawia wrażenie dojmującej... nieczystości :/

W ogóle wczoraj miałem wrażenie nadaktywności wszelkiej maści propagandystów i szczekaczek.
@am_anfang_war_napoleon:

Czyli praworządność w ich umysłach została utożsamiona z propozycją przyjęcia kilku tysięcy imigrantów kilka lat temu. Oto jakie spustoszenie czyni propaganda.


Ludzie, których nazwałeś "imigrantami" to był jedynie przykład. Równie dobrze mogłem wspomnieć o polskich firmach transportowych czy o referendach organizowanych aż do skutku. Unia Europejska różnego traktowania jest po prostu faktem od wielu lat.
@am_anfang_war_napoleon:
Takie przestrzeganie prawa przecież doprowadzi do jeszcze większych problemów, zamiast im zaradzić. Jeśli trzymamy się dalej przykładu uchodźców. Lepiej takie prawo zmienić i jednocześnie inną pomoc zaoferować, zamiast ich przyjmować.
@am_anfang_war_napoleon:

akademia staje się instytucją coraz bardziej sfeminizowaną, a akty prawne wprowadzające parytety mówią zazwyczaj nie o "kobietach", tylko o "płci niedoreprezentowanej

Bardzo zaciekawił mnie ten wpis na FB. Ciekawe, czy te różnice w edukacji mogą być przyczyną polaryzacji politycznej w młodym pokoleniu. Wiadomo, że wśród osób z wyższym wykształceniem jest mniejszy odsetek ludzi o poglądach prawicowych. W Polsce zaś wyraźnie widać, że młode kobiety znacznie częściej popierają lewicę, młodzi mężczyźni