Wpis z mikrobloga

Pozostały niecałe dwa miesiące do śmierci Flasha. 31 grudnia Adobe przestanie wspierać tę wtyczkę przez co wszystkie gry zrobione we Flashu przestaną działać

Są jakieś projekty które starają się zachować co popularniejsze gry, ale i tak 99% flashówek zniknie na zawsze. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ostatnio zacząłem sobie grać w różne Flashówki które pamiętam i taka nostalgia mnie zalała jak nigdy.

Możecie tu podrzucić swoje ulubione gry z przed lat, żebyśmy mogli w nie zagrać ten ostatni raz.

U mnie w topce zawsze był Age of War i wszystkie jego sequele/podróbki. Zero strategii, gra monotonna, AI oszukuje, ale ile ja godzin zmarnowałem grając w to badziewie XD

Tylko flashówki potrafią być jednocześnie super #!$%@? i mega zajebiste.
#gry #nostalgia
Pobierz Ikkon - Pozostały niecałe dwa miesiące do śmierci Flasha. 31 grudnia Adobe przestanie...
źródło: comment_1605545891lpu8b0bIXfcSQwxvg7SId1.jpg
  • 45
@cooles: Po 31 grudnia wszystkie duże przeglądarki przestaną wspierać Flasha, więc nie będzie można na nich uruchomić żadnych Flashowych gier.

Kongragate się nie zamknie, ale pewnie usunie wszystkie Flashowe gry ze swoich serwerów żeby nie marnować miejsca i pieniędzy. Zostaną tylko gry oparte na Unity i HTML5

Duże strony jak Kongragate i Newgrounds już od paru lat przygotowują się do śmierci Flasha więc pewnie przetrwają. Ale małe stronki z grami stracą
@Maro88z: Zwykle tak ale nie w tym przypadku. Problemem jest to że Flash jest przestarzały i niebezpieczny, więc wszystkie duże przeglądarki po prostu przestaną go obsługiwać. Będzie trzeba grzebać w ustawieniach aby mieć choć szanse aby go odpalić.

Flash będzie działać na przestarzałych i zhakowanych przeglądarkach, ale przez gigantyczny spadek użytkowników większość stron korzystających z flasha z czasem po prostu przestanie działać. Małe dzieci które są grupą docelową gier Flashowych zwykle
@Ikkon: z tym zniknie na zawsze to przesada. Przecież wystarczy flash player w exe i źródełko w SWF. Do dziś gramy w gry z Amigi, tak samo można grać we flashowki

W niektórych przypadkach to tylko kwestia usunięcia głupich zabezpieczeń ze stron, na których były osadzone i udostępnienie źródeł po ludzku

Do tego może nie dojść, ale jak bardzo chcesz to każdą grę jeszcze uratujesz, póki można pobrać jej dane
@dzek: Tylko tutaj jest problem skali. W Internecie są setki tysięcy gier opartych na Flashu, wszystkich po prostu nie da się zachować. Klasyki takie jak Age of War przetrwają, ale tysiące bardziej niszowych gierek już nie będzie mieć tyle szczęścia.

A w sprawie znikania stron nie miałem na myśli tego że przestaną działać z powodu braku aktualizacji flasha, tylko że się zamkną z powodu utraty znacznej większości swoich użytkowników. Większości osób