Wpis z mikrobloga

Witam,
Czy jest tu ktoś kto zna się na sieciach i byłby w stanie mi pomóc z konfiguracją Radiusa na windows serwerze i routerze wrt1900acsv2 z firmwarem ddwrt, żeby użytkownicy którzy są dodani w active directory serwera mogli się logować do sieci za pomocą wifi? #siecikomputerowe #windowsserver #ddwrt #router
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Koliat postawiłem serwer, stworzyłem kilku użytkowników w AD, skonfigurowałem podstawowo Network Policy według poradnika https://www.bhpex.pl/blog/informatyka/radius-windows-server-2019/
który znalazłem, żeby podłączyć router, widzą się wzajemnie w sieci, w ustawieniach wireless security na routerze ustawiłem autoryzację przez WPA2 enterprise i podałem adres IP serwera radius no ale nie da się zalogować do sieci, nie mam pojęcia czy cos jeszcze trzeba ustawić albo skonfigurować czy poprostu coś s---------m bo serwera radius nigdy w życiu nie
  • Odpowiedz
  • 0
@Koliat ta dałem ten sam secret, też skonfigurowałem "freeradius" na routerze, można tam dodać jakby ręcznie użytkowników i wtedy w zakładce wireless security do autoryzacji podać IP routera to się będzie mogło zalogować na ręcznie dodanego użytkownika w routerze, no ale problem w tym że muszę to zrobić przez active directory na serwerze
SERUUUUUUUUU - @Koliat ta dałem ten sam secret, też skonfigurowałem "freeradius" na r...

źródło: comment_1605475072SxHlCQCc3Lw3zALui9VKFn.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz