Wpis z mikrobloga

Czas na drugi wpis, ale wpierw robię #rozdajo tabletek wybarwiających płytkę bakteryjną oraz 6 rolek nici dentystycznej. Oprócz tego dwa najbardziej plusowane memy związane z zębami dostaną nagrodę pocieszenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wysyłka Inpostem, zdjęcia w komentarzu.

Tag do obserwowania ( ͡° ͜ʖ ͡° )*: #kapitanzabek
Link do poprzedniego wpisu: https://www.wykop.pl/wpis/53392529/jako-ze-temat-jest-pokrewny-z-wykonywana-przeze-mn/

Szczotkowanie zębów. Wbrew pozorom szczotkowanie nie polega na szorowaniu zębów jak w reklamie pasty, ale na dokładnych powolnych ruchach wymiatających. Jest to metoda roll, standardowa metoda polecana osobom dorosłym. Ruchy okrężne polecane są dzieciom z racji tego, że są mniej skomplikowane. Na koniec filmu "nagrałem" jak nitkować zęby, można sobie przypomnieć. Z góry przepraszam na jakość filmu, jest mocno pocięty i wyszedł mało profesjonalnie. muszę to dopracować.

Opis metody:
1.Zaczynamy od górnych zębów trzonowych. Stosując poziome dynamiczne ruchy, przesuwamy się po całym łuku. Powtarzamy ten sam ruch na dolnych zębach. Czas trwania: 30 sekund
2.Ustawiamy szczoteczkę pod kątem 45 stopni, na linii dziąsła i zęba.(początek górnego włosia szczoteczki ma być na tej linii) Wykonujemy dokładny, powolny ruch wymiatający obracając całym nadgarstkiem/palcami. Zaczynamy od zewnętrznej strony wykonując 5 ruchów wymiatających, następnie przesuwamy się o jednego zęba w przód/tył. Ruchy powinny być dokładne, jeśli za szybko obracamy nadgarstek szczoteczka zacznie się nam ślizgać, nie doczyszczając prawidłowo
3.Wewnetrzne strony zębów przednich(od kła do kła) czyścimy wykonując pionowy ruch wymiatający, polegający na przesunięciu całej główki szczoteczki po danym zębie.
4.Na koniec wykonujemy doczyszczające poziome ruchy wymiatające na zębach trzonowych(siódemki/ósemki)
5.Oczyszczamy język(tylna ścianka szczoteczki/skrobaczka/osobna szczoteczka)
6.Nie płuczemy jamy ustnej wodą. Najlepiej w ogóle nie używać wody do szczotkowania.

Metoda ta dotyczy czyszczenia szczoteczką manualną i soniczną. Szczoteczką elektryczną mamy o tyle łatwiej, że przykładamy ją do każdego zęba osobno z każdej strony.

W razie jakichkolwiek pytań, wątpliwości można pisać w komentarzu lub na pw. Nie mam zdolności operatorskich, wiec nie wszystko będzie widać na filmiku. W przyszłości mam w planach jeszcze raz nagrać ten film, już bardziej profesjonalnie. Miło będzie jeśli zostawicie suba na yt albo follow na instagramie: https://www.instagram.com/kpt.zabek/ Na razie zastanawiam się czy nie ograniczyć się tylko do wykopu, ale dodatkowe zasięgi zawsze się przydadzą dla rozwoju tagu.

ps. nie jestem dentystą, współpracuje z nimi, wszelkie pytania o leczenie stomatologiczne odsyłam do waszego lekarza prowadzącego

#gruparatowaniapoziomu #zeby
KapitanZabek - Czas na drugi wpis, ale wpierw robię #rozdajo tabletek wybarwiających ...
  • 43
@KapitanZabek: Jaką pastę możesz polecić do codziennej pielęgnacji, dla osób bez problemów z dziąsłami czy nadwrażliwością.

Nie płuczemy jamy ustnej wodą. Najlepiej w ogóle nie używać wody do szczotkowania.


A co z płynem do płukania jamy ustnej? Można? Czy Eludril to dobry wybór?