Wpis z mikrobloga

Ale *ebana manipulacja, aż ręce opadają...
Protesty kobiet nie są rejestrowanym wydarzeniem, więc nie mogą być odwołane. Marsz Niepodległości od 2017 roku jest rejestrowany jako wydarzenie cykliczne i podlega pod inne prawo niż protesty kobiet. Strajki były natomiast zgromadzeniem spontanicznym, które są legalne nawet w czasie epidemii.
@wojna_idei

#neuropa #bekazprawakow #marszniepodleglosci #warszawa #wojnaidei #prawo
saakaszi - Ale *ebana manipulacja, aż ręce opadają...
Protesty kobiet nie są rejestr...
  • 40
Protesty kobiet nie są rejestrowanym wydarzeniem, więc nie mogą być odwołane. Marsz Niepodległości od 2017 roku jest rejestrowany jako wydarzenie cykliczne i podlega pod inne prawo niż protesty kobiet. Strajki były natomiast zgromadzeniem spontanicznym, które są legalne nawet w czasie epidemii.


@saakaszi: ty o jednym on o drugim. Jemu chodzi o to, że według trzaskowskiego strajki są ok i do nich zachęcał (bo są politycznie po jego stronie) a chwilę później
@LuxEtClamabunt:

że według trzaskowskiego strajki są ok i do nich zachęcał (bo są politycznie po jego stronie) a chwilę później mówił, że marsz niepodległości to zło i niech nikt nie idzie

Kiedy Trzaskowski mówił że marsz niepodległości to zło, skoro nawet we wpisach informujących o prawnym statusie marszu, dawał jasną sugestię o zgromadzeniu spontanicznym?
Pobierz saakaszi - @LuxEtClamabunt: 
 że według trzaskowskiego strajki są ok i do nich zachęc...
źródło: comment_1605379491w4UG7DHyL9bmHD1XnuPWrT.jpg
@waro: Dorabiasz kolejną teorię. Dla mnie grupa ludzi która obojętnie z jakiego powodu się gromadzi i sobie spaceruje czy chodzi czy biega to to samo. Jak jest epidemia to się takich rzeczy nie robi.
Na cmentarz nie wolno iść, do galerii nie, do teatru nie ale krzyczeć "#!$%@?ć" na ulicy albo #!$%@?ć empik już tak.
umiejętność czytania ze zrozumieniem vs @saakaszi

Artykuł potwierdza to co napisałem:

Eksperci są zgodni, że jeżeli informacje o zgromadzeniu wymieniane są w mediach społecznościowych, to zgromadzenie traktuje się jako, co do zasady, zorganizowane.


Mówi to w kontekście Marszu Niepodległości. Ale dokładnie w taki sposób nastąpiła organizacja protestu w sprawie TK. Więc tzw. strajk kobiet także był zorganizowany, więc istnieje analogia miedzy MN a SK, a więc można mówić o hipokryzji władz, które
a chwilę później mówił, że marsz niepodległości to zło i niech nikt nie idzie


@LuxEtClamabunt: gdzie mówił ze marsz niepodległości to zło? Ja wiem jedynie ze wyraził brak zgody na marsz na podstawie opinii sanepidu, nigdzie nie widziałem jego prywatnej opinii na temat marszu
@sznajder: jak nie widzisz różnicy między gromadzeniem się w butiku, a przed trybunałem konstytucyjnym, to prawdopodobnie nie ma już dla ciebie ratunku
@waro: No przede wszystkim nie ma dla mnie różnicy czy grupa naebanych licealistów tańczy na środku miasta i twierdzi że walczy z rządem a grupą naebanych licealistów na jakiejś bieda dyskotece.
Druga sprawa że na tym całym marszu kobiet maniery prawie takie same jak u narodowców. Szczególnie język ten sam.
@saakaszi: Ja to jestem ciekaw czy jemu tak naprawdę PiS nie płaci. Bo centryzm, symetryzm to na dzisiaj jest zwykle wspieranie rządzących w on chyba jest i tak bardziej na prawo
@waro: Dlaczego nie można? Przecież do jednego jak i drugiego spędu namawiają politycy obu stron. Tak samo jedni i drudzy politycy krytykują spęd strony przeciwnej. Sami jesteście hipokrytami. Każdy uważa, że jak coś popiera to jest to obiektywnie bez skazy. Paranoja.
@saakaszi: Przecież on robi to, co robi większość ludzi, która chce uderzyć w Trzaskowskiego, bo go nie lubi. To samo zrobił Winnicki, nazywając Trzaskowskiego „kompletnym idiotą”, argumentując to w ten sam sposób co @wojna_idei.

I oni doskonale zdają sobie sprawę, że Trzaskowski nie mógł podjąć innej decyzji, doskonale znają te niuanse i różnice wynikające pomiędzy strajkiem kobiet a marszem niepodległości, ale jednocześnie zdają sobie sprawę z tego, że ich fani
@saakaszi: Tylko w prawie liczy się stan faktyczny, a nie fikcja prawna- na protesty się zwoływano podawano termin i miejsca, organizacja Strajk Kobiet prowadziła zbiórkę celową (z której się nie rozliczyła swoją drogą), a samo powiedzenie, że protest jest sponatniczny nie neguje faktycznych działań. Wiec na temat prawa nie wypowiadaj się lepiej.
@saakaszi: a może po prostu nie do końca przemyślana opinia? :P Błędy (nie analizuję na ile tutaj masz rację) się zdarzają (patrz: ostatni filmik Kasi Gandor, przytoczone 14% i komentarz z przyznaniem się do błędu przy przytaczaniu tej konkretnej statystyki). Jak ktoś mówi coś, co mi się nie podoba to od razu jest manipulatorem? XD Szymon po prawie każdym filmie zaprasza do dyskusji w komentarzach i zachęca do wyrażenia własnej opinii.
@Nikolay: tak, to jest manipulacja, bo Trzaskowski nie mógł wydać innej decyzji. Inaczej stanąłby przed sądem administracyjnym za łamanie obostrzeń wprowadzonych przez rząd. Zwyczajnie nie może wydawać zgody na jakiekolwiek wydarzenia masowe, gdzie samo stowarzyszenie marsz niepodległości takie zapytanie złożył, a do tego przegrał w sądzie odwołanie, więc to oni są tutaj hipokrytami, którzy chcieli udawać, iż jest to zgromadzenie spontaniczne jak protest wobec decyzji TK, gdzie nie pytano o jakiekolwiek