Wpis z mikrobloga

Nazywanie ludzi świętujących 11 listopada narodowcami to jest taka #!$%@? z logiki że mnie skręca za każdym razem.


@Bumelante: taa, te hasła co wykrzykują na marszu to są bardzo neutralne i wcale nie nar0d0skie
  • Odpowiedz
Nazywanie ludzi świętujących 11 listopada narodowcami


@Bumelante: Wielu ludzi świętuje 11 listopada, ale nie każdy bierze udział w marszu organizowanym przez narodowców i idzie za ich transparentami.
  • Odpowiedz
to jak pójdziesz na imieniny organizowane przez świadka Jehowy to automatycznie staniesz się jehowcem?


@Bumelante: a jak pójdziesz na Marsz Radia Maryja, to staniesz się automatycznie Radiem Maryja?
https://katowice.naszemiasto.pl/marsz-radia-maryja-w-obronie-kosciola-i-wolnych-mediow/ar/c1-1363095

"Marsz narodowców" to nazwa tak samo uprawniona jak "Marsz Donalda Tuska" czy "Marsz Prezydencki". Określa organizatora i motywy przewodnie. Ciekawe, że tylko jeden z tych marszy każdego roku odczuwa przepotężny ból dupy, kiedy organizatorów wskazuje się publicznie wprost.
  • Odpowiedz
tzn. zacznijmy od tego, że narodowiec jest pozytywną „postawą” tak jak i nacjonalista, więc jak ktoś chce kogoś obrazić to proponuje dobierać inne słowa


@nozyczkisieodezwa: Ale daj całą definicje xD Czy już tak nie pasowało pod teze?

nacjonalizm, przekonanie, że naród jest najważniejszą formą uspołecznienia, a tożsamość narodowa najważniejszym składnikiem tożsamości jednostki, połączone z nakazem przedkładania solidarności narodowej nad wszelkie inne związki i zobowiązania oraz wszystkiego, co narodowe, nad to, co
  • Odpowiedz
@Bumelante: ja sam lubię celebrować święto niepodległości, ale nigdy nie poszedłbym na ten marsz i nie rozumiem, czemu ludzie, którzy podobnie jak ja czują potrzebę świętowania wybierają się tam i mają pretensję o to, że wyzywają ich od narodowców ¯\(ツ)/¯ przodówka tego marszu to #!$%@? po wszystkim, co akurat nie podoba się ONR-owi (w tym roku nawet bosakowi się oberwało), jego hasła, plakaty i otoczka od lat opiera się na nienawiści.
  • Odpowiedz
  • 0
@Bumelante myślę, że jest różnica między imieninami, a marszem/imprezą masową organizowaną przez faszystów, zamorsystów i nibykatolików którym Jezus by sprzedał plaskuna za sianie nienawiści. Imprezę którą przez organizujących zapraszani są inni faszyści, a nikt nie banuje nienawistnych haseł, deptania flag itd. Można nie iść albo iść na marsz innego organizatora.
  • Odpowiedz