Wpis z mikrobloga

STOP KUCHNIOM INDUKCYJNYM!
Wszystkie szklane płyty kuchenne niedawno były tylko elektryczne. Dzisiaj większość takich płyt w sklepach to płyty indukcyjne. Z wyglądu są takie same, ale działanie całkiem inne. Płyty elektryczne działają tak, że rozgrzany pręt przekazuje ciepło na garnek- jest to proces dość naturalny.
Całkowicie inne działanie jest w przypadku kuchni indukcyjnych- zachodzi proces histerezy magnetycznej i indukowania prądów wirowych i emisję przy tym bardzo dużej ilości promieniowania elektromagnetycznego. Promieniowanie elektromagnetyczne może być szkodliwe dla zdrowia i rakotwórcze nawet.
Jeżeli więc nie używasz kuchenki mikrofalowej ze względu na zdrowie, nie używaj też kuchenek indukcyjnych.
Większość producentów ma w ofercie zarówno płyty elektryczne jak i indukcyjne, one wyglądają tak samo (czasem indukcyjne zaznaczone są napisem "induction"), dlatego warto się upewnić czy kupujemy indukcyjną czy elektryczną płytę. Nigdy nie kupujcie płyt indukcyjnych!
Więcej np. tu do poczytania: https://www.thehealthyhomeeconomist.com/induction-stove-dangers-what-to-buy-instead/

#agd #zdrowie #technologia #kuchnia #gotowanie #nauka #dom #mieszkanie #ciekawostki #prawo #elektronika #elektryka #electrolux #amica #swiat
projektjutra - STOP KUCHNIOM INDUKCYJNYM!
Wszystkie szklane płyty kuchenne niedawno ...

źródło: comment_1604828425gmKn3kCJis8OwhAe3wfbVM.jpg

Pobierz
  • 206
  • Odpowiedz
Płyty elektryczne działają tak, że rozgrzany pręt przekazuje ciepło na garnek- jest to proces dość naturalny.


@projektjutra: Ale wiesz, że te ciepło bierze się z oporu prądu elektrycznego, a ten wywołuje fale e-m. Więc kuchenek elektrycznych też nie powinniśmy używać.
  • Odpowiedz
emisję przy tym bardzo dużej ilości promieniowania elektromagnetycznego. Promieniowanie elektromagnetyczne może być szkodliwe dla zdrowia i rakotwórcze nawet.


@projektjutra: dla mnie to 100% test na szura: nierozrożnianie rozdzajów promieniowania elektromagnetycznego i wrzucanie ich wszystkich do jednego wora. Światło widzialne, promieniowanie gamma, promieniowanie mikrofalowe, fale radiowe, podczerwień itd., każdy z tych rodzajów ma inne własności i inaczej wpływa na materię, przez którą przepływa. Więc jeżeli ktoś straszy, że "promieniowanie elektromagnetyczne jest
  • Odpowiedz
: odnośnie ilości - poproszę o ŻRÓDŁO


@znicz: no Panie kochany... Pamiętasz takie powiedzenie, że nie substancja czyni truciznę a dawka?
A teraz wystaw się na słoneczko i poopalaj 10 minut, a potem za parę dni zrób sobie sesję w lecie od rana aż do wieczora.
  • Odpowiedz
rozgrzany pręt przekazuje ciepło na garnek- jest to proces dość naturalny


@projektjutra: Mhm...

Całkowicie inne działanie jest w przypadku kuchni indukcyjnych- zachodzi proces histerezy magnetycznej i indukowania prądów wirowych i emisję przy tym bardzo dużej ilości promieniowania elektromagnetycznego


@projektjutra: A to już proces nienaturalny... rzekłbym magiczny :)
  • Odpowiedz
indukowania prądów wirowych


@projektjutra: Nieprawda, ciepło wydziela się z powodu strat energii w pętli histerezy magnetycznej - dokładnie to w wyniku istnienia pozostałości magnetycznej zwanej remanencją (ściśle związaną z koercją magnetyczną).
Prądy wirowe powstające w naczyniach mają znikome wartości i nie mają wpływu na ilość dostarczanego ciepła.

emisję przy tym bardzo dużej ilości
  • Odpowiedz
Mam indukcje I nie mam zamiaru sie cofać do zwykłej płyty elektrycznej, jak ci sie coś w niej nie podoba to swoja wymień ale nie zmuszaj innych to swojego paranoicznego stylu życia ! Nie nawidze ludzie takich jak ty, którym sie wydaje ze zmuszenie innych do życia według wlasnych paranoji zmieni swiat. Kup piec i wynieś sie do lasu ale innym daj życ tak jak chca!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@projektjutra: JA TO WIEM ALE NIE WSZYSCY ROZUMIĄ OD DWUNASTU LAT GOTUJEMY Z ŻONOM NA OGNIU JA WSTAJE RANO IDE DO LASU I LECIMY Z GOTOWANIEM GÓRA O 17 JEMY ŚNIADANIE POZDRAWIAM CIEPLUTKO
  • Odpowiedz