Wpis z mikrobloga

#emigracja #pracait #devops #programowanie

Jaki kierunek emigracji polecacie dla Senior DevOps Engineera/Administrator Linuxow? Inżynier informatyk ( moze to byc istotne jako ze niektore kraje maja system punktwy a wyzsze jest faktorem )- stack to AWS,Linux,Unix,K8S,Openshift,Python + ofc dziesiatki innych narzedzi + skille w pentestingu ( web i *nix-y) .
  • 21
@Sibu: to pytanie na które nie da się odpowiedzieć nie znając twojej sytuacji. Masz żonę, dzieci? Żona pracuje, jeśli tak to w jakiej branży? Zobacz jaką rodzina robi różnicę w niemieckiej skali podatkowej. Zobacz ile kosztuje ubezpieczenie medyczne w USA ( ͡° ͜ʖ ͡°) Albo ile kosztuje edukacja dzieciaków w Hong Kongu. Jakbym był sam to osobiście wybrałbym Singapur albo Dubaj. Zarobki OK, ciepło, loty do każdego
@wrzesien: Istnieje jakakolwiek możliwość pracy dla USA? Wiem, że można zdalnie dla firmy z USA, która ma filię w Polsce, ale wtedy i tak płacą jak na "polskie koszty życia" (znaczy się 3,5 razy mniej)
Zobacz ile kosztuje ubezpieczenie medyczne w USA


@geringxes: Ludzie z branży często mają takie ubezpieczanie w ramach zatrudnienia, więc efektywnie nic. Na dodatek służba zdrowie jest chyba lepsza, niż gdziekolwiek na świecie.

Istnieje jakakolwiek możliwość pracy dla USA? Wiem, że można zdalnie dla firmy z USA, która ma filię w Polsce, ale wtedy i tak płacą jak na "polskie koszty życia" (znaczy się 3,5 razy mniej)


@fefler: Tak, sporo ludzi
sporo ludzi w Dolinie Krzemowej to Europejczycy


@wrzesien: Ale to było przed zmianami Trumpa, teraz z tego co piszą na reddicie, to nie da się dostać dopóki nie ma się doktoratu i 100 cytowań naukowych, a nawet i z tym jest trudno
@wrzesien: To jest jedyna chyba "wykonalna" opcja dla zwykłego śmiertelnika, ale nawet z tym, z tego co czytałem to rok czekania to norma. No i alimenty, oglądałem jak jeden koleś co pracował jako tech lead w FB musiał płacić 50k dolarów rocznie alimentów na jedno 3 letnie dziecko + podział majątku po tym jak go żona rzuciła i zabrała dziecko
@Sibu: właściwie rynek jest w tej chwili na tyle globalny, że zbliżone stawki dostaniesz przy pracy zdalnej co takiej z biura, więc z perspektywy samych zarobków nie ma większego sensu emigrować. Jedynie zostaje do rozpatrzenia kwestia podatków i krajobrazu, który Tobie odpowiada do życia.
@wrzesien: tylko ze te firmy maja swoje przeleczniki dla wszystkich panstw i placa adekwatnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) czyli nici z zarabiania 300k dolcow mieszkajac w Polsce. A pilnuja zeby ktos nie zrobil takiego manewru czyli zatrudnil sie na miejscu, praca ofc zdalna i wyjechal