Wpis z mikrobloga

Wiecie co ciekawego wam powiem? Że jestem nie tylko za prawem do aborcji dla kobiet, ale także jestem za aborcją prawną dla mężczyzn. Każdy mężczyzna powinien mieć prawo do zrzeczenie się dziecka w jakimś tam czasie i nie ponoszenia żadnych związanych z tym konsekwencji czy to finansowych czy innych. Dla mnie wtedy dopiero byłaby równość w tym temacie.

Prawo do odmowy ojcostwa jest dokładnie tym samym co prawo do decydowania o aborcji.

#neuropa #niepopularnaopinia #protest #aborcja
  • 291
To o czym piszesz dowodzi tylko w mojej opinii ile tych patologii by się działo - gość się prawnie zmywa, a jak dojrzeje to się pojawi i co mu zrobisz?


@poprostuzyj: Umiesz czytać? Napisałem, że to już sie dzieje i wprowadzenie aborcji prawnej nie pogorszyłoby sytuacji, a pomogłoby tym osobom, które nie chcą płacić alimentów na dziecko. Jak "gość" podpisze aborcje prawną, to już dla dziecka jest kimś obcym, więc jak
Nie ma równowagi i nie będzie


@waro: To dlaczego na innych polach (np. słynna już ilość mężczyzn i kobiet w radach nadzorczych) mamy dążyć do równowagi, jeśli na polu podstawowym nie jest ona możliwa? Nie można przecież być hipokrytą i tam, gdzie kobiecie jest na rękę to dążyć do równości, a tam, gdzie by mężczyzna miał powiedzieć coś więcej to już nie, prawda?
@poprostuzyj: no ale jakkolwiek zgadzam sie, że z perspektywy matki, czy nawet prawa, ta sytuacja byłaby niesprawiedliwa, to przecież w tym wszystkim najważniejsze jest dziecko i gdyby taki scenariusz jaki opisałaś miał miejsce i dziecko (już dojrzałe) by podjelo decyzje że chce mieć z tym (wyrodnym) ojcem kontakt, to przecież dla tego dziecka tylko dobrze.
Czy lepiej zeby dziecko przez całe życie nie miało w ogole ojca, czy żeby nawet po
Jprdl czy ty jesteś normalny? Nie chcesz dziecka to zastosuj masturbację. A jak masz ochotę skrobać to zacznij od siebie i jaja sobie wyskrob.
Może wyskrobać. Facet musi na nie płacić, nie może wyskrobać.


@lakukaracza_: facet może nie wkładać bez zabezpieczenia lub zrobić wazektomię. Kobieta nie może zrobić zrobić odpowiednika wazektomii plus nawet jeśli by mogła to nie jest to zabieg odwracalny. Plus jeszcze dochodzi argument o tym, że to jednak kobieta rodzi i ona ponosi wszelkie zdrowotne konsekwencje tego przez całe życie.
No i w proteście chodzi o aborcję płodów uszkodzonych, a nie aborcję
@poprostuzyj: A co mam mu robić? Gdy dziecko jest poniżej pewnego wieku rodzic powinien móc mu zabronić spotykać się z pewnymi osobami, potem to tylko wolność tej osoby.
Moim zdaniem to spotykanie "prawdziwych" rodziców, z którymi łączy tylko sperma to jakieś nieporozumienie. Przysposabiasz dziecko, traktujesz jak swoje, a na końcu się dowiadujesz, że szuka "prawdziwego" tatusia.
Cała sprawa prawnej aborcji rozgrywa się tak naprawdę o pieniądze. W przypadku, gdy zasądzone alimenty
@lakukaracza_: Dokładnie, rzadko cię plusuję ale masz plusa. Dopóki nie wprowadzi się kompromisu pomiędzy prawem faceta a prawem kobiety do aborcji to powinni jej całkowicie zakazać, tak jak to zrobiono, i dopiero teraz trzeba myśleć nad tym jakie rozwiązanie byłoby najlepsze i najsprawiedliwsze.
czyli co? Ja jestem w ciąży i mogę usunąć do 12 tyg a do którego momentu ojciec może się zrzec?


@zosiasamosia1: możesz usunąć np do 12 tyg, a facet może się zrzec np do 10, tak żeby miała jeszcze czas na aborcje w razie gdyby zrezygnował, chyba najlepsza opcja