Wpis z mikrobloga

Wiecie co ciekawego wam powiem? Że jestem nie tylko za prawem do aborcji dla kobiet, ale także jestem za aborcją prawną dla mężczyzn. Każdy mężczyzna powinien mieć prawo do zrzeczenie się dziecka w jakimś tam czasie i nie ponoszenia żadnych związanych z tym konsekwencji czy to finansowych czy innych. Dla mnie wtedy dopiero byłaby równość w tym temacie.

Prawo do odmowy ojcostwa jest dokładnie tym samym co prawo do decydowania o aborcji.

#neuropa #niepopularnaopinia #protest #aborcja
  • 291
Kobieta jest pod emocjonalną ścianą - albo zdecyduje się na samotne macierzyństwo albo zrobienie aborcji na dziecku, które chciała urodzić.


@waro: Tak samo jak facet, który może się zdecydować na płacenie alimentów albo tkwienie w małżeństwie z żoną i dzieckiem, którego nie chciał. Dlaczego tylko kobieta ma mieć możliwość ucieczki od odpowiedzialności? Jak faceci mają nie mieć nic do gadania to najsprawiedliwiej będzie gdy tak samo nic do gadania nie będzie
@lakukaracza_ tylko jesli zrzeczenie sie finaansowe bedzie szlo w parze z wazektomia u mezczyzny. Wazektomia jest odwracalna. Jesli facet nie jest gotowy na ojcostwo to wazektomia mu nie zaszkodzi i nie beda to tylko puste slowa by zostawic sobie wiecej hajsu w portfelu.
Inaczej moze dojsc do sytuacji, gdzie facet po prostu zmieni zdanie i wymiksuje sie od placenia na dziecko nawet jesli z partnerka sie o nie starali. A tak to
tylko jesli zrzeczenie sie finaansowe bedzie szlo w parze z wazektomia u mezczyzny


@kt13: Okej, to w takim razie umowmy sie, ze aborcja jest legalna w kazdym przypadku i sponsorowana przez podantika. Tylko jeden warunek: podczas usuwania ciazy na zyczenie wraz z plodem #!$%@? delikwentce jeden palec u reki.
@lakukaracza_: zgadzam się, pod względem odpowiedzialności nastałaby pełna równość bo każdy jest odpowiedzialny za siebie. A taka kobieta musiałaby dużo bardziej odpowiedzialnie niż teraz podchodzić do tematu wyboru partnera życiowego i ogólnie być w stanie sama o siebie zadbać finansowo-niezależnie od partnera.
@lakukaracza_: koleś się bzykał, zrobił dzieciaka i ma się go zrzec, bo tak? XD ale jajca na wykopie :D Odpowiedzialność, słyszał pan kiedyś takie słowo, panie pierdku?


@AnileweZ: Czyli zakazujemy aborcji dla kobiet całkowicie, bo nie ma ucieczki od odpowiedzialności, tak? Bo chyba nie jesteś hipokrytką?
W tym temacie nigdy nie będzie sprawiedliwej opcji, przynajmniej do czasu wynalezienia inkubatorów, w które można płoda wsadzić od pierwszego dnia ciąży albo męskiej ciąży ¯_(ツ)_/¯


@poprostuzyj: To najlepszym rozwiązaniem jest całkowity zakaz aborcji do czasu wynalezienia takich inkubatorów.
@lakukaracza_: Bardzo brakuje mi rozmowy o aborcji prawnej w tej całej awanturze która się teraz dzieje. Czytałem kilka nitek na FB na ten temat i najbardziej przeciwni aborcji prawnej są wszelkiej maści razemki, wiośniarze i inne zjeby. Uważam to w pewien sposób za śmieszne że ludzie rzekomo broniący równości odmawiają mężczyznom ich podstawowego prawa jakim jest aborcja prawna. Seksizm i mizoandria aż się wylewa w takich dyskusjach, szczególnie z komentarzy młodych
facet może nie wkładać bez zabezpieczenia lub zrobić wazektomię. Kobieta nie może zrobić zrobić odpowiednika wazektomii plus nawet jeśli by mogła to nie jest to zabieg odwracalny. Plus jeszcze dochodzi argument o tym, że to jednak kobieta rodzi i ona ponosi wszelkie zdrowotne konsekwencje tego przez całe życie.


@chrominancja: Kobieta może zostać dziewicą, wtedy problem znika tak jak znika problem facetów, gdy " nie wkładają bez zabezpieczenia".

No i w proteście
jeśli facet będzie miał kiedyś możliwość zachodzenia w ciążę, to dopiero wtedy sobie pogadamy o "równości praw". Póki co - nie ma to większego sensu.


@waro: Czyli tak jak poście poprostuzyj o inkubatorach, zakazujemy aborcji do czasu wynalezienia inkubatorów które pozwolą kobietom nie przechodzić przez poród, i dopiero wtedy dajemy obydwu partnerom równe prawa co do aborcji, tak?
@Reretos: w zyciu nie usunelabym dziecka, bo wpadłam i mam takie widzimisię. A 'aborcja prawna', czyli #!$%@? kolesia w momencie, gdy dowiedzial sie, ze wpadl, jest... Nawet nie umiem tego skomentowac. Co to znaczy aborcja prawna? Że typek zostawi dziewczyne z dzieckiem, bo nie chce miec teraz dziecka? Mimo, ze wlasnie je zrobil? I ma to zostawic na jej glowie, bo biedny niedojrzaly emocjonalnie facet boi sie wziac odpowiedzialnosc? Wez mnie
taka różnica że mężczyzna wie w co wkłada i to jego decyzja


@chrominancja: o #!$%@?, wkłada sie w dziecko które ma sie narodzić? No nie bardzo. Powiedz mi jak facet wie, że dziecko które robi w danym momencie będzie chore??