Wpis z mikrobloga

Wiecie co ciekawego wam powiem? Że jestem nie tylko za prawem do aborcji dla kobiet, ale także jestem za aborcją prawną dla mężczyzn. Każdy mężczyzna powinien mieć prawo do zrzeczenie się dziecka w jakimś tam czasie i nie ponoszenia żadnych związanych z tym konsekwencji czy to finansowych czy innych. Dla mnie wtedy dopiero byłaby równość w tym temacie.

Prawo do odmowy ojcostwa jest dokładnie tym samym co prawo do decydowania o aborcji.

#neuropa #niepopularnaopinia #protest #aborcja
  • 291
  • Odpowiedz
i kobieta miałaby zostać z dzieckiem sama? W sytuacji kiedy to była wpadka?


@DoloremIpsum: Kobieta decydując się lub nie na aborcje ustawia życie mężczyzny na dziesiątki lat. Mężczyzna decydując się na aborcje prawną robi dokładnie to samo. W chwili obecnej nie ma tej równowagi.
  • Odpowiedz
Kobieta decydując się lub nie na aborcje ustawia życie mężczyzny na dziesiątki lat. Mężczyzna decydując się na aborcje prawną robi dokładnie to samo. W chwili obecnej nie ma tej równowagi.


@lakukaracza_: Nie ma równowagi i nie będzie, ponieważ ciąża sama w sobie nigdy nie daje pola do równych szans.

Nigdy nie ma gwarancji, że facet zdecyduje się na dziecko, a odmysli mu się to podczas 10 tygodnia życia płodu. Co wtedy?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@lakukaracza_:

Kobieta decydując się (...) na aborcje ustawia życie mężczyzny na dziesiątki lat.


XDDD

Mężczyzna decydując się na aborcje prawną robi dokładnie to samo.


No pewnie. Przecież zarówno po aborcji, jak i po urodzeniu wciąż pozostają dwie osoby.

W chwili obecnej nie ma tej równowagi.


Ciekawi mnie, dlaczego. Przecież każdy wie, że więcej niż dwa równa się dwa.
  • Odpowiedz
@lakukaracza_: Aha, jeszcze dopiszę, bo w sumie nie wyjaśniłem wystarczająco swojego zdania.

Jeśli uważasz, że aborcja prawna jest równa ogólnie aborcji to stawiasz tym samym znak równości między przymusem rodzenia (czy też aborcji), a przymusem płacenia. Te sprawy nigdy nie będą sobie równe, mam nadzieję, że to jasne.

W sytuacji gdy para decyduje się na dziecko, ale po pewnym czasie kobieta stwierdza, że chce aborcji, byłbym za wprowadzniem prawa, gdzie facet
  • Odpowiedz