Wpis z mikrobloga

Tyle się mówi o "mordowaniu dzieci" więc parę faktów medycznych:

Medycyna nie zna dokładnej granicy, kiedy płód zaczyna odczuwać, wiadomo jednak, że to czucia czegokolwiek, potrzebne są odpowiednie struktury, czyli:

- receptory, które pozwalają odbierać bodźce - te zaczynają powstawać między 8 a 15 tygodniem, życia;
- komórki nerwowe rdzenia kręgowego, które ten sygnał przewodzą, powstają ok. 19 tygodnia życia;
- wspomniane komórki rdzenia muszą połączyć się z obszarem mózgu, który odpowiada za odczuwanie bólu, to pojawia się ok. 23-24 tygodnia.

Co więcej, aby odczuwać ból, potrzebne są nie tylko struktury, ale przede wszystkim aktywność mózgu. Według aktualnych badań ta pojawia się ok. 30 tygodnia.

Trzeba zaznaczyć, że w rzeczywistości płody rozwijają się w różnym tempie i teoretycznie możliwe jest np. połączenie mózgu i rdzenia np. w 22 tygodniu, jednak te wahania są raczej niewielkie.

Podsumowując, z ogromną dozą prawdopodbieństwa, płód nie odczuwa NIC przed 30. tygodniem życia (7-8 miesiąc), a już z całą pewnością nie przed 20 tygodniem (5-6 miesiąc). Propozycja np. aborcji do 12 tygodnia jest bardzo zachowawcza, wynika bardziej z faktu, że płód zaczyna fizycznie przypominać dziecko i zostawia ogromny margines pewności, że płód nie odczuwa absolutnie nic.

Mówienie w takiej sytuacji o zabiciu człowieka nie ma absolutnie żadnych podstaw medycznych, jedynie religijne.

Źródło: https://www.livescience.com/54774-fetal-pain-anesthesia.html

#neuropa #gruparatowaniapoziomu #aborcja #nauka
NapalInTheMorning - Tyle się mówi o "mordowaniu dzieci" więc parę faktów medycznych:
...

źródło: comment_1603522952oNnhM1fcYmB0AK2bBpw5v9.jpg

Pobierz
  • 331
  • Odpowiedz
@Atsawed: no właśnie nie, z uciętego palce nie powstanie człowiek, z płodu już tak to tak jakby w przyszłości miałby być człowiekiem a ty abortujac go uniemożliwiałby to. Oczywiście mówię o aborcji z innych powodów niż choroba.
  • Odpowiedz
@nemis: Nie, w mózg.

Wraz z ustaniem akcji serca Twój mózg nadal będzie pracował. Dopiero gdy mózg przestanie okazywać jakieś funkcje życiowe, wtedy umierasz.

Dopiero przy stwierdzeniu nieodwracalnego uszkodzenia mózgu, lekarze wpisują Ci zgon.
  • Odpowiedz
@nemis: Nauka nie zajmuje się tym w której nanoseksundzie się pojawiasz i umierasz.

Jedno jest pewne. Obecnie uznaje się, że organem odpowiedzialnym za naszą świadomość jest mózg. To on przetwarza informacje.

Zamiast serca możesz mieć pompkę, która pompuje Ci krew, ale mózgu nie zastąpisz.
  • Odpowiedz
@Ordo_Publius: No nie zajmuje się, i tak jak napisałeś "uznaje się", a przetwarzanie informacji to nie świadomość

Śmierć mózgowa jest przyjęta jako moment zgonu. Gdzie się kończy życie, nie wiadomo, nie wiadomo czy w ogole się kończy. Tym może zajmować się już tylko filozofia. W grobie dalej rosną ci paznokcie i włosy.
  • Odpowiedz
wszyscy się mylą i są szurami tylko wybitny neurobiolog @Ordo_Publius: ma rację xd

Efekt Dunninga-Krugera – zjawisko psychologiczne polegające na tym, że osoby niewykwalifikowane w jakiejś dziedzinie życia mają tendencję do przeceniania swoich umiejętności w tej dziedzinie, podczas gdy osoby wysoko wykwalifikowane mają tendencję do zaniżania oceny swoich umiejętności


w ogóle zaniechajmy mechanikę kwantową ponieważ opierają się na teoriach a mamy już odpowiedź na wszelkie pytania w postaci mechaniki klasycznej
  • Odpowiedz