Wpis z mikrobloga

Tyle się mówi o "mordowaniu dzieci" więc parę faktów medycznych:

Medycyna nie zna dokładnej granicy, kiedy płód zaczyna odczuwać, wiadomo jednak, że to czucia czegokolwiek, potrzebne są odpowiednie struktury, czyli:

- receptory, które pozwalają odbierać bodźce - te zaczynają powstawać między 8 a 15 tygodniem, życia;
- komórki nerwowe rdzenia kręgowego, które ten sygnał przewodzą, powstają ok. 19 tygodnia życia;
- wspomniane komórki rdzenia muszą połączyć się z obszarem mózgu, który odpowiada za odczuwanie bólu, to pojawia się ok. 23-24 tygodnia.

Co więcej, aby odczuwać ból, potrzebne są nie tylko struktury, ale przede wszystkim aktywność mózgu. Według aktualnych badań ta pojawia się ok. 30 tygodnia.

Trzeba zaznaczyć, że w rzeczywistości płody rozwijają się w różnym tempie i teoretycznie możliwe jest np. połączenie mózgu i rdzenia np. w 22 tygodniu, jednak te wahania są raczej niewielkie.

Podsumowując, z ogromną dozą prawdopodbieństwa, płód nie odczuwa NIC przed 30. tygodniem życia (7-8 miesiąc), a już z całą pewnością nie przed 20 tygodniem (5-6 miesiąc). Propozycja np. aborcji do 12 tygodnia jest bardzo zachowawcza, wynika bardziej z faktu, że płód zaczyna fizycznie przypominać dziecko i zostawia ogromny margines pewności, że płód nie odczuwa absolutnie nic.

Mówienie w takiej sytuacji o zabiciu człowieka nie ma absolutnie żadnych podstaw medycznych, jedynie religijne.

Źródło: https://www.livescience.com/54774-fetal-pain-anesthesia.html

#neuropa #gruparatowaniapoziomu #aborcja #nauka
Pobierz NapalInTheMorning - Tyle się mówi o "mordowaniu dzieci" więc parę faktów medycznych:
...
źródło: comment_1603522952oNnhM1fcYmB0AK2bBpw5v9.jpg
  • 331
@Emes91: Tak, to odpowiedz mi, za co odpowiada Twój mózg? xd

Odsyłam do opracowań medycznych.

I tak, za Twoją świadomość, za Twoje czucie, za przetwarzanie informacji odpowiada Twój mózg, a dokładniej neurony w mózgu.
@Ordo_Publius Jeżeli świadomość definiujesz jako "pracę mózgu", to tak. Problem polega na tym, że to debilna definicja, której nie widziałem, by ktokolwiek uznawał xD. Rozumiem, że wystarczy jeden działający biuro do tego, żeby twoim zdaniem można było mówić o "świadomości"? xD

Świadomość nie jest po prostu "funkcją mózgu". Tak naprawdę to nie wiadomo, po co jest świadomość i jaką funkcję pełni ani w ogóle co ją stanowi. No ale żeby to wiedzieć,
I tak fanboje pisu i konfy stwierdzą, że dobrze zrobili, bo płód/zarodek to dziecko. Idąc tym tokiem myślenia plemnik również powinien być dzieckiem, a więc 99% facetów jest masowymi mordercami.


@Soshi: Wiem że masz dobre intencje, ale ten argument z plemnikami, chociaż zabawny, to akurat nie przekonuje konserwatystów.

Głównie dlatego, że ich zdaniem życie się zaczyna (z jakiegoś arbitralnego powodu) w momencie zapłodnienia, kiedy plemnik wpada do komórki jajowej).

A to
czyli zamiast podać argumenty polskich antyaborcjonistów, zasłaniasz się jednym filozofem


@NapalInTheMorning: E? podałem Ci kilka przykładów argumentów pro-life bo mnie pytałeś o nie. Argument Dona Marquisa jest uważany za jeden z silniejszych, dlatego wyszczególniłem nazwisko. Nie wiem po co mam podawać argumenty polskich antyaborcjonistów, skoro argumenty które są dyskutowane w filozofii są podobne wszędzie.

kompletnie ignorujesz szereg argumentów […] Judith Jarvis Thomson […] i zbywasz je "dobrym Samarytaninem".


@NapalInTheMorning: