Wpis z mikrobloga

Jak napisać ZROZUMIAŁĄ DOKUMENTACJĘ IT?

Jeśli próbowałeś pisać dokumentację to zazwyczaj wygląda to tak, że „NIE WIADOMO OD CZEGO ZACZĄĆ”. Nie wiadomo też „CO W NIEJ NAPISAĆ”? Jak bardzo wchodzić w detale? Finalnie powstaje dokument, który nazywamy dokumentacją i jest on zrozumiały jedynie dla autora. Klient i członkowie zespołu mają tysiąc pytań na temat tego „o co chodzi w tym akapicie?”.

Brzmi znajomo? Mam dla Ciebie rozwiązanie problemu :)

Udało mi się wyjść obronną ręką z wyżej wymienionych problemów. Swoje doświadczenie ubrałem w kurs Dokumentacja.Pro - jak tworzyć zrozumiałą dokumentację, w którym przeprowadzam kursanta z:


✅ Punktu A - mamy "zlecenie" na napisanie dokumentacji. Musimy spotkać się z klientem i dowiedzieć się od niego "co ma być zrobione”, ale nie wiemy jak z nim rozmawiać i od czego zacząć opisywanie.


✅ Punktu B - masz napisaną zrozumiałą dokumentację z niezbędnymi diagramami. Proces pisania przebiegł efektywnie - pokazuję Ci jak współpracować z klientem i programistami podczas pisania dokumentacji. Mając napisany tekst uzyskujesz maksymalną satysfakcję klienta ze zrealizowanego projektu. Napisana dokumentacja jest "gotowa" do realizacji przez programistów. Nie potrzebne są dodatkowe wysiłki by zlecić pracę.

Jeśli chcesz tworzyć zrozumiałe dokumentację to zapisz się na listę priorytetową kursu Dokumentacja.Pro. Dla subskrybentów podeślę najkorzystniejszą ofertę gdy ruszy kurs (kilkanaście dni).

Dokumentacja.Pro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#it #wojciszko #programowanie #webdev #zarzadzanieprojektami #biznes #projectmanagement #projectmanager #dokumentacja
  • 3