Wpis z mikrobloga

Dwa tygodnie bez alkoholu. Bez wszywek, terapii i detoksu. To moja decyzja.
Objawy pozytywne:
- schudłem 6 kg
- wątroba mi nie sterczy
- zniknęły kołatania serca
- ciśnienie wróciło do normy
- głowa nie boli
- brak sraczki 3 razy dziennie i stolec jak z obrazka
- zniknęły bóle stawów i strzelające palce
- poprawiony wzrok i brak pieczenia oczu
- depresja zniknęła
- widzę świat w innych barwach niż czarny
- więcej kasy w portfelu
- bydlak wrócił do życia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Objawy negatywne
- brak
#niepijzwykopem #alkoholizm #alkohol
źródło: comment_16030035182fzt4FgM7sXlumOADabcFZ.jpg
  • 124
@testowyandrzej
@SlabySzwagron5
@RandomowyJanusz ja miałem ostatnio 2.5 tygodnia przerwy od alko i schudłem 7kg, piłem po 4-19 piw dziennie 3-7 razy w tygodniu od 2 lat i chciałem sprawdzić czy potrafię żyć bez alko, okazało sie, że raz w tygodniu dla odreagowania i spotkania się z ludźmi to jest przymus, ale nie muszę pić tak często jak zawsze, w dodatku zaoszczędziłem dużo pieniędzy i mogę sobie kupić litr wódki lub whisky dla
@Hatsuban: 1kg tluszczu to 7k kalorii, twoje 7kg to 49k kalorii, wiec przez 2,5 tyg musialbys byc na deficycie 3k zeby tyle zrzucic, na deficycie to praktycznie musialbys przestac jesc na 2-3tyg. Nie wiem co ci tak zmalalo ale na 20000% to nie jest tkanka tluszczowa a tez nie miales w sobie dodatkowo 7l wody, dlatego mowie ze warto sie zbadac bo cos w twoim ciele spuchlo do ogromnych rozmiarow i
@mmmmmmmmmmmmmm: dolicz do tego, że prowadze na wykopie "codzienne chodze se już" na którym bywa, ze 40km dziennie robie ( tak było podczas tych 2,5 tygodnia bez alko), również biegam i jeżdże na rowerze, od 2 lat większość kalorii w mojej dzieci pochodzi z alkoholu, więc odstawiająć alko ilość przyjmowanych kalorii spadła 3 krotnie, a zacząłem jeszcze wiecej czasu spędzać na bieganiu itp. mam 201 cm wzorustu, a waga spadła z
@mmmmmmmmmmmmmm no dobra, ale jak założymy pół na pół tluszcz/woda to już nie jest aż takie nieprawdopodobne. Chociaż nadal rzeczywiście dużo. Piwo ma ze 200 kalorii i samo odstawienie takiej ilości browarów to 1-3k dziennie.

Tak czy siak mirki
@Hatsuban
@RandomowyJanusz
gratulacje i uważajcie na siebie, lekarz nie boli, warto jakieś podstawowe badania ogarnąć przy takim spadku
@dexter-morgan malo, to jest akurat kieliszek 50 ml dziennie, dawka nieszkodliwa wedlug wszelkich wytycznych who, ue itede.


Dopoki nie zawalasz spraw, nie klinujesz, nie masz delirki to wszystko jest ok

Niestety nie. Dwa, trzy piwka na wieczór niszczą wątrobę na dłuższą metę. Równie zła co ilość jest regularność.
@Schovany: normalnie, przy 190cm ważyłem 58kg, ale wtedy sie strasznie źle czułem i musiałem zwiększyć masę i potem nigdy jej nie zrzuciłem, dla 201cm prawidłowa waga to miedzy 77-101 wiec celuje w te najniższe wagi
@Mrjohnsmith: nie chlałem tylko imprezowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) po wyprowadzeniu się od starych korzystałem z życia tak około 10 lat, a miałem postanowienie, że do 30stki zabawa, a później się trzeba ustatkować i tak właśnie się stało, wyszumiałem się i alkohol stał się dla mnie zbędny. Z dnia na dzień odstawiłem, sam byłem zaskoczony, że tak łatwo poszło. Teraz pije tylko piwo bezalkoholowe i to tylko