Wpis z mikrobloga

Skończyłem właśnie dyżur w dyspozytorni medycznej w #krakow . Przez 14 lat pracy nigdy (poza ŚDM - ale na to byliśmy przygotowani) nie było tak ciężko. Brak karetek, brak miejsc izolacyjnych w SORach, brak miejsc na oddziałach. Jesteśmy na granicy - za niedługo naprawdę przyjdzie mi decydować do kogo mam wysłać ostatnią wolną karetkę. O ile taka będzie, bo dziś dwa razy prosiłem strażaków o pomoc do NZK i nieprzytomnego, bo nie było wolnego ZRM albo jechał z bardzo daleka.
https://www.facebook.com/Krakow112/posts/4137317132965098
#999 (pod tym tagiem będę dawał znać jak sytuacja się rozwija) #ratownikmedyczny #koronawirus #wejsciesilowe
  • 100
@Adwokat_Boga: chodzi mi o tych w lepszym stanie, wiadomo że jak ktoś wymaga podpięcia do respiratora to już za późno na półśrodki, ale reszta mogła by sobie czekać w poczekalni w innym budynku - do czegoś takiego nie trzeba anestezjologa, wystarczy dowolny lekarz

Albo się nie znam - ale może OP wytłumaczy
@Korba112: A niby skąd wiadomo, czy nogę złamał ktoś z koroną? Pomiar temperatury i brak duszności w wywiadzie wystarcza, żeby normalnie dostać się na SOR? Tylko skąd bierzecie wtedy karetkę? Tak do wypadku drogowego. Czas oczekiwania na jej przyjazd się nie wydłużył? Z bólu można co najwyżej zemdleć. Ale jak ktoś zaczyna tracić krew, to już słabiej.
działa u nas jakiś zgrubny mechanizm lokalizowania dzwoniącego? Powiedzmy że jadę przez jakieś zadupie i jest wypadek to operator dostaje moją pozycję z przybliżonego położenia dostarczanego przez operatora komórkowego ?


@Morf: @Korba112: To tragiczne, bo np. statystyki natężenia ruchu w sklepach są z lokalizacji (niekoniecznie GPS, BTS) telefonu. Jeśli Google wie, że jesteś w jakimś sklepie, to służby ratownicze powinny mieć identyczne dane. W ogóle smartfony przy wybieraniu 112 powinny
W ogóle smartfony przy wybieraniu 112 powinny odpalać GPS i służby powinny dostawać lokalizację maksymalnie do 10 m.


@Adwokat_Boga: Wkleiłem wyżej link https://crisisresponse.google/emergencylocationservice/how-it-works/ w cywilizowanych krajach dzieje się tak jak mówisz i operator 112 dostaje lokalizację telefonu z odległością do paru metrów (telefon automatyczne wysyła SMS z lokalizacją do systemu 112 lub stuka "przez internet")
@Morf @Adwokat_Boga w niektórych mniej cywilizowanych krajach (Anglia) działa system 3words. Działa on na tej zasadzie, że podajesz operatorowi trzy słowa, np. gracz, regaty, przebój i operator dostaje lokalizację z dokładnością do 2 metrów.
w niektórych mniej cywilizowanych krajach (Anglia) działa system 3words. Działa on na tej zasadzie, że podajesz operatorowi trzy słowa, np. gracz, regaty, przebój i operator dostaje lokalizację z dokładnością do 2 metrów.


@Pieron: nie "działa system" a jest aplikacja która zamienia współrzędne geograficzne na zestaw 3 słów. https://what3words.com/ i tą samą apkę (lub otwartą stronę www) ma operator 112. Teoretycznie można to wdrożyć w dowolnym kraju tylko idź teraz i zainstaluj
@Korba112 chcesz powiedzieć że przez 14 lat pracy nigdy nie było aż tak ciężko?

Ty się ciesz ze masz pracę i rząd nagle nie stwierdzi że ratownicy mają gryźć piach z głodu