Wpis z mikrobloga

tl;dr
Złotówa z bolta chciał mnie oszukać na 50zł i porwać XD

Zaspałem se do pracy więc zamówiłem bolta. Tak, ta historia jest o złotówie z Bolta.
Zajechał po mnie jegomość wyglądający jak typowy taksówkarz z Dworca Zachodniego w mieście stołecznym Warszawa.
Zresztą może i tak było, a w bolcie tylko dorabiał, bo miał normalnie TAXI na dachu.
Całą drogę narzekał na strajkujących rolników, że się spóźni do mechanika itp. itd.
Nagle zjechał gdzieś na trasie szybkiego ruchu z dupy w prawo gdzie zakręt był za 3-4 km.
Był tym bardzo poruszony, ale zapewnił mnie, że wyłaczy aplikację wcześniej żeby mi nie nabiła hajsu czy coś, tylko musi nadłożyć z 15km.
Oczywiście wszystko wina rolników XD

No spoko - myślę sobie - przecież mam napisane jak byk, że płacę 20 ziko. uspokajam typa, że nic się nie stało, każdemu się może zdarzyć, a mi się aż tak nie śpieszy bo nie mam normowanego czasu pracy.

Zajeżdżamy pod firmę, ten staje i mówi:
- 68,90, to Pan zapłaci 60 już niech będę stratny.
- XD chyba Pan se jaja robi, nie zapłacę Panu tyle.
- No jak Pan nie zapłaci, proszę tu ma Pan wyraźnie napisane
pianazust.gif
- Ale ja mam u siebie wyraźnie napisane, że płacę 20 zł - pokazuję mu telefon gdzie mam tak napisane - nie zapłacę Panu 6 dych, może Pan dzownić na policję.
Nagle zamykają się wszystkie zamki w samochodzie XDDDD
- To jedziemy na komendę - mówi do mnie złotówa.
- No to zajebiście, jeszcze powiem, że mnie Pan wbrew mojej woli wywiózł z miejsca pracy i przetrzymywał + do tego naciąganie. 20zł to maks co Pan ode mnie dostanie i niech Pan się cieszy.
- Dobrze, proszę dać - mówi widząc jak trzymam banknot 50zł.
- Dobra dobra, najpierw reszta bo Panu już nie ufam - mówię do typa XD
poslusznewypłacaniereszty.png
- Na c**j ja brałem to zlecenie hurr durr...
- Drzwi Pan odblokuje, bo mi się spieszy

Nie dajcie się robić takim burakom w bambuko Miraski.

#bolt #taxihiv #truestory #pracbaza #taxi #zalesie #bekazpodludzi
  • 34
@submar1ner w ktorym miejscu sie zgubiłeś? XD to nie jest dluga historia, moze nie przeczytales ze zrozumieniem ¯_(ツ)_/¯

@Ksieciunio- korzystam z przejazdow za gotowke, na wypadek naliczenia jakichs ekstra oplat, bo to nie pierwszy raz jak jade z kims S2, jest tam taka opcja

O oplatach dodatkowych jak i czemu sa naliczane musialby sie wypowiedziec ktos kto prowadzi taka fure w bolcie chyba. Ja nigdy takiej nie uiscilem bo nigdy nie byla
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@terwer358: Niestety @doomer-2020 ma rację, sam tak myślałem kiedyś ale zdarzyło mi się, że kierowca jechał co prawda tą trasą co trzeba ale wpakowaliśmy się w ogromne korki i trasa zajęła 1h10' zamiast 40min i ściągnęło z karty 15zl więcej. Tak samo jak poprosisz o podwiezienie jakiegoś znajomego co oznacza zboczenie z kursu to też nabije więcej, niż pokazywało na początku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@terwer358: a w taksie zawsze, standardowo każdy kierowca tak robi? Tłumacze Ci tylko, że Uber nie jest magicznym rozwiązaniem na tego typu wałki jak ty twierdzisz, bo jeżeli nie znasz miasta i nie sprawdzasz kierowcy na bieżąco z aplikacją to jak Cie wywiezie naokoło to tak samo zapłacisz więcej jak w zwykłej taksie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@terwer358: ciężki z Ciebie rozmówca, nie używasz argumentów tylko bronisz kurczowo swojej racji. Nie używałem taksy już kilka lat i zawsze jak gdzieś jadę to korzystam z Ubera ale nie zmienia to faktu, że to co napisałeś w pierwszej wiadomości nie jest prawdą i nie płacisz dokładnie tyle ile masz na ekranie przy zamawianiu, cena jest dynamiczna w zależności od trasy i warunków na mieście ¯\_(ツ)_/¯