Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Co robić, gdy kobieta bardzo naciska na zaręczyny? Temat wracał wiele razy, odkładany (mamy oboje 25 lvl). Mi się nie spieszy do tego i nie czuję się gotowy do czegoś tak odpowiedzialnego. Jej się z czasem włączył jakiś instynkt biologiczny czy coś i chce się zaręczyć (ślub później), bo ona czuje, że musi i wszystkie koleżanki mają to za sobą. Teraz po wizycie na weselu już kompletnie zaczął się szantaż emocjonalny, że "musi być tu i teraz". Czy jest sensowne wyjście z tego, czy da się ją uspokoić, żeby miała oczekiwania adekwatne do moich możliwości i żeby jej aż tak nie zależało?

#zwiazki #zareczyny #slub #kobiety #rozowepaski #niebieskiepaski #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f846092605297c54a62bf22
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 134
  • Odpowiedz
@Kerrigan: Nie nie nie. Po prostu moje wykształcenie próbuje ogarnąć jak można pomylić potrzebę bezpieczeństwa z potrzebą oparcia i tłumaczyć ten idiotyzm "abstrakcyjnym myśleniem" które ma uargumentować wymóg otrzymania pierścionka ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jak to przeczytałem to prawie się zakrztusiłem ze śmiechu
  • Odpowiedz
naprawde 3k netto to duzo? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gumoleum: Nawet sobie sprawy nie zdajesz ile ludzi marzy o takich pieniądzach w tym kraju. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@wojtoon sory ale jak siostra ma 30 lat i trochę z chłopem byla a on nie chciał zadnych poważnych zobowiązań to sie nie ma co dziwić że z nim zerwała, ile ma czekać na poważne deklaracje? Do 50?
  • Odpowiedz
@Kerrigan: Wykop bawi i uczy.

Nigdy w przewodzie nie miałem zajęć w klasach 1 - 3 ale spróbuję

Potrzeba bezpieczeństwa to jest potrzeba tego, żeby ktoś ci w ten głupi ryj nie #!$%@?ł, żebyś się nie rozchorowała na amen, żeby ci starczyło hajsu do 10 itd.
Potrzeby niższego rzędu
Natomiast potrzeby wyższego rzędu to np właśnie potrzeba oparcia.
Oparcia w rodzinie, oparcia w ZWIĄZKU, oparcia w własnych dzieciach.
Potrzeba czucia pewności,
  • Odpowiedz
@wojtoon: nie przemawia do mnie to wyjaśnienie. Zboczyłeś z tematu. Pytałam, czym się różni potrzebą bezpieczeństwa od potrzeby oparcia W ZWIĄZKU

Jesteś złośliwy i ironiczny. Przykre. Współczuję potencjalnej partnerce.
  • Odpowiedz
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania zadaj sobie pytanie

Czy chce być z tobą?

Czy chce żebyś spełniał jej oczekiwania i realizował jej wizję idealnego domu

Bo jak to drugie to później będzie, nie te wczasy bo Mariolka była, nie ten samochód bo facet Kryśki ma lepszy, nie ten dom i to wszystko twoja wina i zniszczyłeś jej życie

Chcesz tego?
  • Odpowiedz
A ja tak samo mówię, tfu na typów mydlących oczy i marnujących czas kobiet zwlekaniem i gierkami. Albo jesteś facetem i masz jaja robić dalszy krok, albo jesteś chłopcem i szukasz mamusi, która kocha miłością bezwarunkową. Jak nie rozumiesz idei deklaracji, które mogą być dla drugiej osoby ważne (zapewniają poczucie bezpieczeństwa) to nie pakuj się w zwiazki i nie rań niewinnych.


@Kerrigan: Jak ja się cieszę że nie spotkałem nigdy kobiety
  • Odpowiedz
@maad: nic nie jest gwarancją stabilnego związku (na całe życie). Natomiast bycie gluchym na potrzeby drugiej strony i niezrozumienie to prawie zawsze gwarancja rozpadu związku w niedalekiej przyszłości.
  • Odpowiedz
nie przemawia do mnie to wyjaśnienie. Zboczyłeś z tematu. Pytałam, czym się różni potrzebą bezpieczeństwa od potrzeby oparcia W ZWIĄZKU


@Kerrigan:
Rozpisałem najprościej jak się da czym jest potrzeba tego, żeby nie dostać fizycznie po ryju, a czym jest potrzeba nie dostania uczuciowego kopa w serce od partnerki, ale do "ynteligentnych" to "nie przemawia" i "zboczyłem z tematu".

Zadałaś mi pytanie więc na nie odpowiedziałem.
Najprościej jak się dało.
Nawet moi
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli nie czujesz tego, to zastanow sie co chcesz, bo widac ze dziewczyna chce odpowiedzialnie juz do tego podejsc i pewnie chce wiedziec na czym stoi, a dla niej takie zareczyny mogą cos potwierdzic. Moze tez chce czuc stabilizacje, czuje presje tez ze swojego srodowiska. Wydaje mi sie to normalne. 25 lat to sporo juz, zeby wiedziec czego się chce. Zaczyna się myslec o założeniu rodziny. Może przeczuwa jakies Twoje
  • Odpowiedz
@wojtoon: a gdzie byś wypośrodkował? Poczytaj komentarze różowych, bo na razie widzę jedynie męską perspektywę. Kiedy jest moment, że ona powinna powiedzieć "dość"?
  • Odpowiedz
Albo jesteś facetem i masz jaja robić dalszy krok, albo jesteś chłopcem i szukasz mamusi, która kocha miłością bezwarunkową

@Kerrigan: Jesteś stronnicza. Można równie dobrze napisac: albo jesteś facetem i masz jaja nie ulegać presji dziewczyny i mamy, która mówi, że powinieneś się "ustatkować", albo jesteś chłopcem i ulegasz tej presji.
  • Odpowiedz