Wpis z mikrobloga

#allegrostatystyka Automat vs manual

Wszystkie wystawione samochody na otomoto 218365
Automat: 73 194
Manual: 143 355
Odsetek automatów: 33,5%

Poprzednie sprawdzanko sprzed prawie 3 lat https://www.wykop.pl/wpis/28443535/taka-oto-allegrostatystyka-wygrzebalem-w-necie-dan/

Wówczas automatów było 30%

#ciekawostki #samochody #motoryzacja
pogop - #allegrostatystyka Automat vs manual

Wszystkie wystawione samochody na oto...

źródło: comment_1602455413lbHO23g3ExCYaxTjS4Lm1i.jpg

Pobierz
  • 16
manuale już kupę lat temu powinny zdechnąć a ich obrońcy powinni jeździć rowerami i hulajnogami jak chcą mieć kontrolę nad pojazdem


@wxx71: w sumie trochę nie wiem, czy próbujesz baitować, czy to po prostu zwykłe #!$%@?, ale dobra, odpowiem... Możnaby próbować się z tym zgodzić, gdyby chociaż automaty były z założenia dobre - tymczasem na rynku nadal są pojedyncze konstrukcje, które nadają się do cywilizowanej jazdy, bez poszarpywania, lagowania i innych
@wxx71: to, że ty masz to w dupie nie znaczy, że każdy ma. Jakoś każdą ręczną skrzynią biegów jestem w stanie płynnie jechać. Automatyczna to może być pralka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZlodziejBilonownic: automaty dzisiejsze wytrzymują po 500k bez żadnych napraw oprócz regularnej zmiany oleju. Miałeś kiedyś automat? Wiesz jakie tam są koszty i co może się zepsuć? Bo każdy gada że loo jak automat się #!$%@? to masakra a 99% ludzi nawet nie wie jak te skrzynie działają xD
@wxx71: jeździłem chyba każdym współczesnym automatem, no może poza CVT. Przestań pierniczyć o bezawaryjności tych skrzyń. Chyba ma prawo odpowiadać mi skrzynia ręczna, tak samo jak tobie pasują automatyczne przekładnie. Znalazł się wielki obrońca ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@wxx71 Jak kupuję używkę to nie mam pewności żadnej jak poprzedni właściciel użytkował takie auto z automatem- równie dobrze mógł od nowości przez te 15 czy 10 lat ani razu oleju w niej nie zmienić, wrzucać podczas jazdy na neutral czy holować regularnie ciężkie przyczepy, a jak takie rzeczy wpłyną na trwałość to chyba jasne. Automatu nie mam, kilkoma jeździłem- DSG 6b w starym Audi A6 kumpla, CVT w elektrycznej Kii Niro,