Wpis z mikrobloga

@Neganx: dobra wiadomość jest taka, że nie ma to podstawy prawnej, wiec jak złapią Cię bez maski w oddaleniu od innych osób, poza tłumem, to możesz się wybronić i nie przyjąć mandatu. Natomiast jakoś rozwala mnie to, że obydwie te rzeczy pokazują jakim gównem jest ten rząd. Z jednej strony nie potrafią (a może nie chcą?) stanowić skutecznego prawa, z drugiej strony, wprowadzają rozwiązania, będące jedynie działaniami pozoracyjnymi. Byle tylko wydawało
Przeciez masz swoja maske, ktora cie chroni


@jinnoman: zastanawiam się, czy taki pogląd nie jest przyczyną tych wszelkich protestów xD kiedy wy zrozumiecie, że maska ma chronić ludzi w okolicy przed potencjalnym, nieujawnionym nosicielem, a nie chronić noszącego przed innymi ludźmi?

W obozach koncetracyjnych takich ludzi sie chyba nazywalo "kapo".


@jinnoman: fajne porównanie, takie nie za plujące na ofiary obozów koncentracyjnych, na ludzi czujących jakąś obywatelską odpowiedzialność, czy w ogóle
@Precypitat: tylko nadal - tracisz czas na kłótnie z policjantem, wypisywaniem wniosku, jak trafisz na #!$%@? to i wypisze wniosek do sanepidu o karę administracyjną, którą jest ściągana natychmiast, a potem trzeba bujać się po sądach
@Havox: wiem, dlatego nie zamierzam się w to bawić. Chodzi mi raczej o fakt, jak ten kraj jest #!$%@? przez tę bandę ameb. No bo mieć większość w sejmie, a nie móc przepchnąć takiej ustawy (zresztą to rozporządzenie też jest #!$%@? napisane, pic rel), którą najpewniej poparłaby nawet opozycja, to coś, czego nie rozumiem.
Pobierz Precypitat - @Havox: wiem, dlatego nie zamierzam się w to bawić. Chodzi mi raczej o f...
źródło: comment_16023197508CVurOArJQR3S0pGXegLL1.jpg
@Precypitat: Ty nie wiesz co to jest kapo najwyrazniej.

To raczej ty plujesz na ofiary obozow broniac postawy, ktora przypomina zachowaniem ich oprawcow.

Jesli chodzi o odpowiedzialnosc obywatelska, rozum i godnosc czlowieka. To czy moja obrona konstytucji i wolnosci, za ktora walczyli i przelewali krew nasi przodkowie, nie jest wlasnie manifestacja tych wartosci.