Wpis z mikrobloga

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim bezmózgim antymaseczkowym szurom


@Majk_: no tak, mała część społeczeństwa jest antymaseczkowym szurostwem i to dlatego szybko rośnie liczba przypadków. xD

Transmisja wcale nie ma w pracy, w szkole, w rodzinie, na imprezach i spotkaniach z rodziną lub znajomymi, wcale to nie są źródła tysiąca zakażeń. Transmisja jest przede wszystkim wtedy jak jakiś cymbał nie założy maseczki w sklepie.

Bo nie grozi, prawda?


@L3stko: grozi. Jeśli zakażony nie nosi maseczki, ryzyko zakażenia się w jego pobliżu, przez osobę noszącą maseczkę, jest wyższe, niż gdyby oboje nosili maseczki. Więc tak, twoja wolność kończy się tam, gdzie zaczyna moja - czyli musisz zrobić wszystko co jest niezbędne i racjonalne, żeby twoje wirusy nie przeszły na mnie. Czyli w naszej sytuacji - masz nosić maseczkę...
Transmisja wcale nie ma w pracy, w szkole, w rodzinie, na imprezach i spotkaniach z rodziną lub znajomymi, wcale to nie są źródła tysiąca zakażeń.


@Theos: generalnie to starsze osoby, czyli najbardziej narażone, nie chodzą do pracy, czy na imprezy. Rozsądne rodziny też starają się teraz spotkań nie organizować.

Transmisja jest przede wszystkim wtedy jak jakiś cymbał nie założy maseczki w sklepie.


@Theos: za to do sklepu czy przychodni iść/jechać
. I tam spotykają zakażonych idiotów bez maseczek, twojego pokroju...


@Nieszkodnik: nie wiem skąd pomysł po tym co napisałem, że nie chodzę w maseczce, więc ktoś inny jest tu idiotą.

starsze osoby, czyli najbardziej narażone, nie chodzą do pracy, czy na imprezy.


Są na spotkaniach rodzinnych. Mała kawa czy większe urodziny. To raz. Dwa - przede wszystkim bardzo często mieszkają z innymi pokoleniami. Mamy najwięcej seniorów mieszkających z dziećmi/wnukami w UE.
4280 nowych przypadków i stroma tendencja wzrostowa. Pragnę serdecznie podziękować wszystkim bezmózgim antymaseczkowym szurom i ich reprezentacji w sejmie czyli analfabetom naukowym z Konfederacji.


@Majk_: Dziękujesz tym co mają najmniejszy wpływ na to.

Największy wpływ ma #!$%@? kontrolowanie sytuacji przez rząd, czyli PiS.
- Brak dobrze zrobionych przepisów nakazujących noszenie maseczek.
- Otwieranie szkół bez jakiegokolwiek dobrego rozwiązania.
- Marnowanie czasu na znalezienie sposobu by nie zostać skazanym za swoją niekompetencję
Są na spotkaniach rodzinnych. Mała kawa czy większe urodziny.


@Theos: ty wiesz lepiej, co nie? Wśród wszystkich moich znajomych kontakty z wiekowymi rodzicami/wujkami/ciotkami zostały zamrozone. Ale ty wiesz lepiej...

Dwa - przede wszystkim bardzo często mieszkają z innymi pokoleniami. Mamy najwięcej seniorów mieszkających z dziećmi/wnukami w UE.


@Theos: no i? Co to zmienia dla tych, którzy mieszkają sami i nie chcą się zakazić od młodych, zdrowych i bezmyślnych?
- Otwieranie szkół bez jakiegokolwiek dobrego rozwiązania.


TAAAA:

SARS-CoV-2 infections and outbreaks were uncommon in educational settings during the

first month after the easing of national lockdown in England. The strong correlation with

regional SARS-CoV-2 incidence emphasises the importance of controlling community

transmission to protect educational settings. Additional interventions should focus on

reducing transmission in and among staff members.


https://assets.publishing.service.gov.uk/government/uploads/system/uploads/attachment_data/file/911267/School_Outbreaks_Analysis.pdf

School outbreaks are not a prominent feature in the COVID-19 pandemic, which
@Majk_: Przed chwilą jeden na Fb, podczas dyskusji, napisał mi, że koronawirus nie jest groźny, bo tak samo jak grypę można go wyleczyć antybiotykami bez recepty :D Tacy ludzie wklejają memy opisujące jak to korona nie jest groźna, a pandemia to kreacja medialna.
@Mollina: podziękuj rządzącym że wymyślają regulacje z dupy

The first global analysis of existing scientific studies related to COVID-19 and newborn babies highlights that it is uncommon for babies aged up to four weeks old to become infected with the virus, with recorded cases experiencing only mild symptoms and making a full recovery.


https://www.news-medical.net/news/20200530/Risk-posed-by-COVID-19-to-newborn-babies-is-low-research-suggests.aspx
@naczarak: rozwala mnie to mylenie pojęć na vikop.ru
To według Ciebie wolnościowiec to ktoś kto jest wobec prawa zbliżony do anarchisty?
Czym więc wobec tego jest lewica? :D
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Majk_: jak to fajnie przejść z tematu faktów medialnych na oskarżenia i nienawiść wobec opozycji sejmowej. Niezły fikołek, jestem pod wrażeniem. Ale i tak lepszy temat to wciskanie do wykopu o puszczy czy tam naturze tematów politycznych w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
analfabetom naukowym z Konfederacji.

@Majk_: mimo żem wykopowy lewak i normalnie Konfą gardzę, to tutaj stoje po ich stronie. I nie dlatego że ich popieram, bo Braun twierdzący że wirus nie istnieje jest tępakiem. A dlatego że reszta jest #!$%@? hipokrytami, non stop maski mieli w dupie, zarówno w sejmie i poza nim ich nie nosili, ale jak przekroczyło te 3 tys. chorych dziennie, to wszyscy od lewa do prawa nagle
@Majk_: czy koronowarius jest tak groźny jak go kreują media who i politycy ? w Polsce codziennie umiera średnio 1123 osoby, ile wśród nich ma koronawirusa? Dlaczego nie mówi się o innych przyczynach śmierci ? Dlaczego zamykane są przychodnie, ludzie umierają na tysiące innych chorób, a wszystko kręci się wokół koronawirusa, gdzie ponad 70% osób przechodzi go bezobjawowo, PARANOJA i MANIPULACJA! Proszę o odpowiedzi na pytania.