Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki jak często bolą was kolana po przebiegnięciu 10km? Chyba źle się rozgrzałem. Macie jakąś dobrą rozgrzewkę do tego? Bo znowu mnie stawy w kolanach bolały po bieganiu. Gdyby nie cool down po bieganiu chyba bym zdechł.

#bieganie #sprint #kontuzje #trening #workout #biegajzwykopem #dieta #odchudzanie #trenujzwykopem

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f7e17a1605297c54a62b63b
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 11
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: no to fizjoterapeuta albo inny specjalista, bo to nie jest normalne.

To nie jest kwestia rozgrzewki, a jeśli nie zwiększyłeś nagle objętości treningowej, to może być jakiś problem z siłą mięśni, biodrami a może stopami, to musi obejrzeć ktoś, kto się na tym zna, a nie randomy z Internetu.

Serio, fizjoterapeuta to nie jest bardzo droga rzecz, a jak będziesz liczył na to, że rozgrzewka pomoże i biegał mimo bólu,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: fizjoterapeuta postara się znaleźć rozwiązanie. Większość ortopedów którzy nie są typowo związani ze sportem po prostu rozwiąże twój problem zakazując ci biegać, to nie będzie bolało. Ale oczywiście, idź gdzie uważasz, ja bym zaczęła od fizjo, i w lekarzy się bawiła dopiero, jak nie będzie w stanie pomóc ¯\_(ツ)_/¯
@AnonimoweMirkoWyznania: fizjo nie wykonuje tylko zabiegów fizyko. Może przeprowadzić terapię manualną. Oceni ogólnie Twoją postawę ciała. Ból może być umiejscowiony w kolanie ale główna przyczyna może znajdować się również w biodrze lub kręgosłupie.
@AnonimoweMirkoWyznania: Fizjoterapeuta podpowie Ci jakieś ćwiczenia na wzmocnienie mięśni stabilizujących kolano. Poradzi, jak biegać, żeby robić to bezpiecznie - technika, obuwie, podłoże i inne. Wymasuje, jeśli trzeba.
Ogólnie bieganie jest sportem, które bardzo obciąża kolana i jeśli zaczynają Cię boleć, to lepiej najpierw skonsltować to ze specjalistą, a póki co lepiej się wstrzymać i przestawić na coś bezpieczniejszego typu rower czy pływanie. Kontuzje kolana bywają ciężkie do wyleczenia, a zaniedbania się