Wpis z mikrobloga

Różowe dlaczego nie oddajecie krwi?
Chodzę oddawać krew w Warszawie a jest was może 10%.
A kobiet w warszawie 55%.
Coś się nie zgadza. Przecież macie więcej empatii uwielbiacie pomagać, każdy protest i akcja o pomaganiu to jest was dużo. Dlaczego nie w centrach krwiodawstwa?

Dane mówią, że osoba, która najczęściej oddaje krew, to mężczyzna w wieku 25-44 lat. Dla porównania w tej samej kategorii wiekowej kobiety stanowią 13 proc.

https://www.portalsamorzadowy.pl/ochrona-zdrowia/narodowe-centrum-krwi-regularnie-oddaje-krew-1-5-proc-spoleczenstwa,94570.html
#pytanie #krew #medycyna #logikarozowychpaskow
Pobierz
źródło: comment_1601405612gSDsIUqPjInEJKBJfq1hQD.jpg
  • 148
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@masz_fajne_donice: mam wrażenie, że ta empatia i chęć pomocy innym okazywana jest przez wrzucenie linka do zbiórki na siepomaga na fb, widzę to u koleżanek młodych matek. Jest to prostsze i szybsze, niż poświęcenie godziny i kłucie i w pełni realizuje ich potrzebę "pomocy". Nawet tu w komentarzach podały ci 100 powodów czemu nie, mimo że część z dupy. Że ważą mniej niż 50? xd chyba w liceum
@masz_fajne_donice: Nie podałeś żadnych konkretnych statystyk, więc tak naprawdę nie wiadomo nawet czy jest się do czego odnieść, w większości krajów kobiety stanowią około połowę dawców i nie ma powodów przypuszczać, że w Polsce jest inaczej.

Udowodniono już, że inaczej jest we Włoszech, gdzie stanowią ~30% i przeprowadzono badania, które miały na celu wyjaśnienie tego fenomenu: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2957494/

"On the basis of published data, there are essentially two factors associated with a
@masz_fajne_donice: Ciekawe w sumie, że aż taka różnica między Polską a Wielką Brytanią. Wzięłabym pod uwagę jeszcze parę ważnych czynników, o których chyba nikt nie wspomniał:
- w UK (i innych krajach) płacą za krew w gotówce, a nie paroma tabliczkami czekolady (no niestety, wychodziłoby na to, że baby to większe materialistki)
- w Polsce żeby z dnia na dzień wziąć wolne w pracy i nie dostać dyscyplinarki, trzeba mieć w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niebieski_mazak: No co ty XD ja biorę tabletki antykoncepcyjne, piszę o tym normalnie w ankiecie, lekarz zatwierdza i można normalnie krew oddawać. Hormony to nic szkodliwego dla krwi myślę