Wpis z mikrobloga

Pod moim poprzednim wpisem nabiliście 3k plusów więc przedstawiam pierwsze wrażenia z używania
Xiaomi Youpin Hi+ Intelligent Posture Belt

Jeśli chodzi o jakość wykonania to jest bardzo dobra, w komentarzach wrzucę dodatkowe zdjęcia. Jest nawet w zestawie sakiewka do transportu. Produkt prezentuje się dobrze i nawet jakbyście go założyli gdzieś w miejscu publicznym to wygląda całkiem stylowo.

Wrażenia z użytkowania:
- pierwszego dnia nosiłem może 30 minut żeby zobaczyć o co w tym chodzi. Nie było to jakoś wyjątkowo męczące i ale wymagało uwagi.
- drugiego dnia nosiłem to może 6h i dopiero pod koniec dnia pojawił się mocny kłujący ból mięśni w środkowej części pleców między łopatkami. Nie są to te same mięśnie których się używa np. do podciągania na drążku, te które u mnie się odezwały to były głębsze partie. Nie jestem ekspertem ale może wynikać to z tego że nosząc pajączka starałem się utrzymywać głowę pionowo więc w stosunku do "starej pozycji" musiałem odciągnąć głowę do tyłu. Więc prawdopodobnie oberwało się tym mięśniom które utrzymują głowę prosto.
- trzeciego dnia czyli dziś zaraz po chwili od założenia ból z poprzedniego dnia wrócił. Więc podejrzewam mięśnie są lekko zmęczone i będę musiał stopniowo zwiększać czas noszenia żeby nie przegiąć.

Pajączek działa na wibracje, nie wydaje żadnych przeraźliwych dźwięków więc użytkowanie jest całkiem przyjemne. Wykrywa dwie potencjalnie złe sytuacje:
- gdy wam barki zbyt mocno wyjdą do przodu
- gdy jesteście pochyleni do przodu (nawet pomimo prostych pleców) o więcej niż 15 stopni.

Gdy otwieracie pudełko to paski urządzenia są maksymalnie poluzowane. Sądzę że osoby bardzo dużych rozmiarów np. otyłe mogą mieć problem się w to zmieścić. U mnie noszenie jest wygodne i dość luźno na mnie to leży. Uznałem że nie ma potrzeby ściągać mocniej.

Więcej nie będę wołał 3k osób więc jak ktoś chce poczytać dalsze wrażenia to można subować taga #nerdneck

#xiaomi
swango - Pod moim poprzednim wpisem nabiliście 3k plusów więc przedstawiam pierwsze w...

źródło: comment_16013192441w5HDwHLaY2rr1og7WJSKK.jpg

Pobierz
  • 52
@swango: obejrzałem właśnie ten filmik. Oczywiście autor na pewno ma dużo większą wiedzę ale myślę że używanie pajączka nie różni się jakoś diametralnie od prawidłowej postawy.

Na przykład prawidłowa pozycja o której mówi myślę że u mnie będzie podobna. Nie próbuję na siłę wypinać klaty i ściągać łopatek, jedynie staram się delikatnie bardziej prosto trzymać głowę i trochę cofnąć ramiona żeby nie były zbyt wysunięte do przodu.

Tak jak pisałem wcześniej,
@Limonene: no zgadza się, fizjoterapeuta mi kiedyś zaczął to tłumaczyć że są dwa typy mięśni i jeśli trzymamy pozycję tymi, które są silne ale się męczą to po ich wyczerpaniu wracamy do złej pozycji. Sęk w tym aby to ten drugi typ mięśni utrzymywał odpowiednią postawę. Tak to zrozumiałem
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@swango: przez twój poprzedni post zamówiłem i teraz już na dniach ma przyjść, także będę pisał czy u mnie podobnie (ʘʘ) i z tego co czytałem, na początku nie powinno się tak długo nosić właśnie by mięśnie się przyzwyczajały